Genel Gündem Tüm Manşetler

YENİ DÖNEM BAŞLIYOR..!

Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Muharrem Gövce, vergide elektronik tebligat döneminin 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren başlayacağını söyledi.  Gövce, AA muhabirine yaptığı açıklamada, elektronik vergiyle tebligatların daha hızlı bir şekilde yapılacağını,..

YENİ DÖNEM BAŞLIYOR..!

24d385ac8026536a5d8558c5099d8ad0_a

Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Muharrem Gövce, vergide elektronik tebligat döneminin 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren başlayacağını söyledi.

 Gövce, AA muhabirine yaptığı açıklamada, elektronik vergiyle tebligatların daha hızlı bir şekilde yapılacağını, hizmet kalitesinin de artacağını belirtti.

Vergi dairelerince düzenlenen ve mükelleflerle diğer muhataplarına vergi usul kanunu hükümlerine göre tebliği gereken evrakın Gelir İdaresi Başkanlığı aracılığı ile elektronik ortamda tebliğinin sağlanacağını anlatan Gövce, şunları kaydetti:

“Elektronik tebligat, bilgi güvenliğini ve kişisel verilerin korunmasını sağlar. Hizmet kalitesini arttırır. Belgenin içeriğinin başkaları tarafından değiştirilemeyeceğini garanti eder, güvenilirdir. Fiziki ortamda haftalarca süren tebligat işlemi, elektronik tebligat sistemi ile saniyeler içinde gerçekleştirilir. Elektronik tebligat sisteminde, tebligatın ne zaman yapıldığını, gönderen kurumun ve alıcının kim olduğunu, gönderilen tebligatın ve eklerinin ne olduğunu, görüntülenebildiği için herhangi bir ihtilafa yer bırakmaz.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL