Genel Gündem Tüm Manşetler

“YEMEZLER…”

Karadeniz Ereğli’nin Haziran Ayı toplantılarının ikinci ve son birleşimine meclis toplantısına katılmayan üyeler üzerindeki tartışma damgasını vurdu.  Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, bir gün önce toplantıya katılmadıkları için Kent Meydanı için..

“YEMEZLER…”

Karadeniz Ereğli’nin Haziran Ayı toplantılarının ikinci ve son birleşimine meclis toplantısına katılmayan üyeler üzerindeki tartışma damgasını vurdu.  Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, bir gün önce toplantıya katılmadıkları için Kent Meydanı için borçlanma yetkisi alamamasına yol açan üyelere sitem etti.

Ereğli Belediye Meclisi’nin Haziran Ayı toplantılarının ikincisi, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın yönetiminde Atatürk Kültür Merkezi Belediye Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirildi. 

UYSAL’DAN MANİDAR DUA

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, toplantı öncesinde yaptığı konuşmada Ramazan ayının vatana millete, ilçeye hayırlı olmasını dilediğini belirterek, “Allah bizlere de değiştirebileceğimiz şeyleri değiştirebilme cesareti, değiştiremeyeceğimiz şeyleri kabullenecek sabrı ve her ikisini birbirinden ayırabilecek sabrı versin diye dua ederek başlıyorum” dedi.

Uysal’ın bu duası, bir gün önce meclis toplantısına katılmamak suretiyle borçlanma yetkisi alamamasına yol açan beş  AK Partili üye ve  aynı gün toplantıya katılmayan dört AK partili üyeye bir mesaj olarak değerlendirildi.

“MECLİS ÜYELERİNİ NASIL YAZMALI?”

Toplantıya AK Partili Sezai Meriç, Reşat Latif ve İhsan Yazıcıoğlu ile CHP’li Nur Oğuz mazeret bildirerek katılmadı.  AK Partili üyelerden Yusuf Kalay da bir gün önce olduğu gibi mazeret bildirmeden toplantıya katılmadı.

Uysal  gelmeyen üyelerle ilgili “Demek ki meclisi yazarken fazla zengin insanlardan yazmamak gerekiyor. Öyle olunca dışarıdan iş takibi için sürekli şehir dışındalar.  Meclisi bir gün yapıyoruz, iki gün yapıyoruz. Allah insanlara yetecek kadar versin. Dün mazeret dilekçelerini tartıştık. Ereğli halkı, tüm meclis ne olduğunun farkında. Bunu uzatmaya gerek yok” değerlendirmesinde bulundu.

“KİMLER GELMEDİ, MAZERET DİLEKÇELERİNİ KİMLER REDDETTİ?

AK Parti grubundan gelen talep üzerine mazeret dilekçelerinin oylanması sırasında, CHP’li üyeler ve bazı AK Partili üyeler dilekçelerin kabulü yönünde oy kullanırken, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Meclis Üyelerinden Esra Alpago, Salih Kumaş, Hasan Pınarcık ve Fevzi Ekşi mazeret dilekçelerinin reddi yönünde oy kullandı.

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, oylama sırasında “Benim de red oyu verdiğimin özellikle kayda geçmesini istiyorum, doktor olarak kabul etmiyorum, belediye başkanı olarak kabul etmiyorum” dedi.

CHP’li üyeler bunun üzerine Nur Oğuz’un Zatürree olduğunu belirterek itiraz edince, “Tabi Nur Hanım veya herkes durumunun ne olduğunu doktor şeyiyle getirir” dedi

“YEMEZLER…”

Uysal şöyle konuştu:

“Asıl burada gelmeme nedeni kent meydanındaki borçlanma. Ben de buradan tekrar tekrar, üstüne basa basa söylüyorum. Kent meydanında ihaleye çıkmamıza hiçbir engel yoktur ve çıkacağız ve yapacağız. Bunu –cek –caklı diye yorumlamayın. Çünkü orayı yapacağız diğer işleri de yaptığımız gibi. O meydanı şehrime kazandırmadan bu sevdamız devam edecek. Biz bunu aşkla, sevdayla, tutkuyla istiyoruz.  Asıl sebep bu. Burada bulunup da hayır diyeceğime diyor, gelseydim verecektim diyor. Kusura bakmasınlar yemezler. Kimse bunu yemez. Bunun sebebi bu.  Gerçekten  hasta olsalar, ben doktorum, tüm hastalarımla, meclis üyelerimle, vatandaşlarımla ilgilendiğim gibi ilgilenirim.”

Hastalıkların ciddiyetinin hastaya göre değişebildiğini örnekleriyle ifade eden Uysal:“Allah yine kimseye dert vermesin, baş ağrısı bile yeri gelir hayatınızı altüst eder. Herkes için kendi derdi ayrıdır. Tırnağı batanın en büyük derdi tırnağının batmasıdır” dedi.

GÜNDEM MADDELERİ

Toplantı gündeminde şahıslara ait imar tadilat taleplerine ilişkin İmar Komisyonu Raporu, komisyondan geldiği haliyle kabul edildi.

İlçenin çeşitli  mahallelerinde mülkiyeti belediyeye ait yoldan ihdas parsellerin satış veya takasına ilişkin komisyon raporunda, Bağlık mahallesindeki 296 metrekarelik parselin müstakil inşaata uygun olmasından ötürü satışının reddini öngören, Kışla Mahallesinde 969 metrekarelik müstakil inşaata müsait olmayan parselin talep sahibine değil, başka parsel sahibine satışı mümkün olduğundan talebin reddini öngören  iki madde komisyondan geldiği haliyle kabul edilerek satışlar reddedildi.

Aynı madde kapsamında, Balı Mahallesinde büyüklükleri 5 bin 852 ila 216 metrekare arasında değişen on üç ayrı parselin durumları ile ilgili olarak yerinde inceleme yapıldıktan sonra görüşülmesini öngören komisyon raporu da geldiği haliyle oybirliğiyle kabul edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL