Genel Magazin Tüm Manşetler

YAPTIĞIMIZA DEĞDİ

Kdz.Ereğli’de araç alım satım işi ile uğraşan 36 yaşındaki Serkan Özkara, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe’nin yaşamını yitirdiği kazada hurdaya dönen limuzini yeniden orijinal hale getirdi…

YAPTIĞIMIZA DEĞDİ

manevi-mirasa-sahip-ciktilar

Kdz.Ereğli’de araç alım satım işi ile uğraşan 36 yaşındaki Serkan Özkara, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe’nin yaşamını yitirdiği kazada hurdaya dönen limuzini yeniden orijinal hale getirdi.

 Hurdaya dönen aracın internette satışa çıktığını öğrenen Serkan Özkara 34 YUY 65 plakalı Volvo marka limuzini gördüğünü belirterek, “Aracı satanı buldum, ‘bu aracın orijinal parçasını bulabilir miyiz?’ dedim bana ‘Parçasını bulamasan da olur bu araba Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe’nin aracı, evinin altında sakla hatıra bile kalabilir’ dedi. İnanmadım araştırdım, bunu öğrenince isteğim daha da arttı. Yapamazsam bile en azından hatıra olarak saklarım dedim. Bu arabayı aldıktan sonra usta Oğuzhan Gökdere ile görüştüm, arabayı tamir edip edemeyeceğimizi sordum kendisi edebileceğimizi söyledi. Arabayı 4 bin 600 TL’ye aldım 55 bin TL harcadım. Birkaç organizasyon istiyor arabayı. Bilmiyorum her türlü teklife açığım, değerini veren olursa 155 bin TL’ye satarım. Civarda böyle bir araba olmadığı için merak çok, Atatürk’ün manevi kızının arabası olduğunu duyanlar daha da dikkatli bakıyorlar” dedi.

 

“YAPTIĞIMIZA DEĞDİ”

Aracı yaklaşık 10 aylık bir sürede tamamlayan 15 yıldır kaporta ustası olarak çalışan 35 yaşındaki Oğuzhan Gökdere, Serkan Özkara’nın hurdaya dönen aracın fotoğraflarını kendisine getirdiğinde önce yapamayacağını ancak Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe’ye ait olduğunu öğrenince bu kararından vazgeçtiğini belirterek şunları söyledi: “Araba gelmeden önce arabanın resimlerini bana getirdiler, ‘alsam yapabilir misiniz’ dediler. Atatürk’ün manevi kızının arabası olduğunu duyunca heyecan bastı, yaparız abi dedik. Normal kendi işimizde çalışıyorduk, geceleri çalışarak bu aracı bu hale getirdik. Yaklaşık 10 ayda bunu tamamladık. Yaptığımıza da değdi diyebilirim” 


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL