logo

Yangın sonrası ortaya çıkan tablo…

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, meydana gelen zincir market deposu yangınında, yaşanan tehlikenin boyutları, günün aydınlanması ile birlikte kendini daha da net gösterdi.

İlçenin Kepez Mahallesi Solak Yol ayrımı mevkisindeki Bizim Market isimli işyerinde dün, saat 20.30 sularında başlayan yangın, bitişiğindeki akaryakıt istasyonlarına da sıçrayacak endişesi ile büyük korku yaratmıştı.

Ereğli Belediyesi İtfaiye ekiplerinin 12 araç ve 60 personel ile müdahaleye başladığı yangın kontrol altına alınamayınca; Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları, Alaplı, Kozlu ve Zonguldak belediyenin de gelen itfaiye ekiplerinin çalışmaları ile yaklaşık 4 saatte kontrol altına alınmıştı.
Akaryakıt İstasyonu binasının da su sıkılarak yağının sıçraması engellenen olayda, Belediye İş Makineleri de itfaiye ekiplerine destek verdi.
Olay yerine gelen İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ile Belediye Başkanı Halil Posbıyık, çalışmaları bizzat izlerken, Ereğli belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateşten de bilgiler aldılar.

Kaymakam Çorumluoğılu, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşanan olayı ilk andan itibaren Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’a bildirdiğini belirtirken, olayda yaralanma ve can kaybı olmamasının teselli olduğunu kaydetti.
Belediye Başkanı Posbıyık da, tüm ekiplerin yangını söndürebilmek için seferber olduğunu dile getirdi.
İtfaiye Müdürü Ateş ise aynı zamanda dağıtım deposu ve toptan satış da yapılan marketteki petrol içerikli ürünler ile kolonya ve yağ gibi ürünlerin yanının büyümesine ve zaman zaman da patlamaların yaşanmasına neden olduğunu söylerken, 4 saat sürenin ardından tamamen kontrol altına alınan yangının söndürme çalışmalarına başladıklarını ifade etmişti.

SABAH ÜRKÜTÜCÜ TABLO ORTAYA ÇIKTI!

Çatısında tamamen çökme yaşanan ve içerideki tüm mamullerin yandığı market çevresinde, halen Belediye İtfaiye ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü gözlendi.
İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, zor geçen sürecin ardından yangını söndürdüklerini belirtirken, şöyle dedi:
“İç kısımda zaman zaman küçük çaplı yangınlar oluyor. Bu nedenle ekiplerimiz halen olay mahallinde bulunuyor ve bu tür durumlara anında müdahale ediyor. Soğutma çalışmasının tamamlanmasına kadar burada duracağız. Bir yandan da yangının meydana geliş sebeplerini netleştirmeye çalışıyoruz. Bugün öğle saatlerine kadar soğutma işlemlerinin tamamlanacağını tahmin ediyorum. Ardından ise olayın meydana geliş nedenini araştıracağız.”

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.