Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

VEKİL FENA KIZDI..!

CHP’nin Av. Milletvekili Ünal Demirtaş, talepte bulunmasına karşı ödeme kolaylığı sağlamayarak bir köyü susuz bıraktığını öne sürdüğü Enerjisa ile mücadele edeceğini söyledi. CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Karadeniz Ereğli’de önceki..

VEKİL FENA KIZDI..!

avukat-vekil-koylunun-hakkini-arayacak-hfue1

CHP’nin Av. Milletvekili Ünal Demirtaş, talepte bulunmasına karşı ödeme kolaylığı sağlamayarak bir köyü susuz bıraktığını öne sürdüğü Enerjisa ile mücadele edeceğini söyledi.

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Karadeniz Ereğli’de önceki gün başlattığı ‘teşekkür’ ziyaretlerine bugünde devam etti.

Demirtaş, partisinin Ereğli’deki kurmaylarıyla gittiği Ereğli Muhtarlar Derneği ziyaretinde, başkan Şükrü Kılıç ve muhtarlarla bir araya geldi.
Burada yaptığı konuşmada koalisyon, erken seçim ve terör olayları başlıkları altında değerlendirmelerde bulunan Ünal Demirtaş, Ereğli’nin bazı köylerinde yaşanan sıkıntılara değindi.

YARIN, MECLİS’TE GÖRÜŞÜLECEK
Partisinin, terör olaylarının çözümü amacıyla hazırladığı ‘araştırma önergesi’nden bahseden Demirtaş, şunları kaydetti:
“Şuaralar, CHP ile AK Parti arasında koalisyon görüşmeleri devam ediyor. Bizim açımızdan da, iktidar mı yoksa muhalefet mi olacağız? belli değil. Veya erken seçim mi olacak? Bilemiyoruz, belirsizlik söz konusu. Bu belirsizlik ortadan katlığında, koalisyon ortağı şeklinde iktidara gelmemiz halinde, sizlerin sorunlara, kent ve mahallelerde sorunlara, çok daha hizmet odaklı çalışacağımızı umuyorum. Bu konuda beklenti içindeyim. Son bir haftadır ülkemiz terör dalgası yaşıyor. Özellikle IŞİD ve PKK terörü yüzünden, maalesef pek çok vatandaşımız, polisler ve askerlerimiz hayatını kaybediyor. Bunlar, ülkemizde derin bir sarsıntıya yol açıyor. Bunların çözümü noktasında, CHP araştırma önergesi vermişti. Meclis’te yarın saat 15.00’da önerge görüşülecek. Bu terör olaylarının sona erdirilmesi için gerekli görüşler ifade edilecek. Parlamentomuz, belki önemli kararlar alacak.”

Milletvekili Demirtaş, terörden dolayı ülke genelinde yaşanan kaosun, ekonomiye de olumsuz yönde etkilediğini de sözlerine ekledi.

ENERJİSA’NIN ‘KÖYÜ SUSUZ BIRAKTI’ İDDİASI..!
Demirtaş, Enerjisa tarafından, ilçeye bağlı Kızılca Köyü’nün, borç nedeniyle kesilen elektrik yüzünden susuz kaldığını iddia etti. Köylünün yasal haklarını savunacağını anlatan Demirtaş, şu ifadeleri kullandı:
“Enerjisa denilen şirket, bazı sorunlara yol açıyor. Seçildikten sonra, muhtarlarımız, Enerjisa ile ilgili yaşanan sorunları iletmişlerdi. Sizlerde, Enerjisa şirketinin yanlış uygulamalar içinde olduğundan bahsetmiştiniz. Bir köyümüz susuz kalma tehlikesi altında. Elektrik borcu yüzünden, elektriğini kesmişler. Gerekli kolaylıkları göstermelerini talep ettiğimiz halde, az önce bir telefon geldi; maalesef Enerjisa şirketi, kolaylık göstermiyor. Yaklaşık 4 yüz hanenin yaşadığı bir köyde, köyü susuz pahasına da olsa elektriği vermek istemiyor. Enerjisa yetkililerine, şunu özellikle ifade etmek istiyorum. Köylünün anayasal hakkını engel olamazlar. Bundan sonra, köylümüzün yanında olacağım. Öyle ‘elektrik borcu vardı’, ‘kestik, susuz kalacaklar’ diye böyle bir şey olmayacak, buna müsaade etmeyeceğim. Yapılan haksızlı gördüğüm için, özellikle burada ifade etmek istedim.”

KILIÇ: NETİCEDE BU SU OLAYI!
Dernek Başkanı muhtar Şükrü Kılıç ise ziyarette bulunan Ünal Demirtaş’a, 137 muhtar adına teşekkür etti. Ereğli’den ilk defa 2 milletvekili çıkartıldığının altını çizen Kılıç, bir an önce Hükümet’in kurulması gerektiğini ifade etti.
Susuz kaldığı öne sürülen Kızılca Köyü ile ilgili gözlemlerini de aktaran Başkan Kılıç, “o köy ve oradaki muhtarımız çok sıkıntılı. Bir seneden buyana, Kızılca Köyü muhtarı arkadaşımla görüşüyoruz. Hatta yardım toplama girişimlerimiz oldu. Çimento fabrikasına bire yardım talep etmek için gittik. Köylünün hakkı ve kaderiyle oynanıyor. Neticede bu su olayıdır. Köyün malı ya da tüzel yeri vardır, açılır, taksit taksit kolaylık sağlanabilir” diye konuştu.

-HABERİN İÇİNDEN-

-Ünal Demirtaş, kendisinin de ‘köy çocuğu’ olduğunu anımsattı, köylerdeki sorunların ne olduğu çok iyi bildiğini söyledi.

-Muhtarların, bulunduğu köylerde adeta vali, kaymakam ve emniyet müdürleri olduğunu öne süren Ünal Demirtaş, muhtarların demokrasinin de temeli olduklarını kaydetti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL