logo

VATANDAŞLARDAN TEPKİ EYLEMİ…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Bölücek mahallesinde yaşayan vatandaşlar, Valilik izniyle mahallelerine yapılan beton santraline tepki vermek amacıyla santral önünde toplanıp eylem yaptı. Santralin geçimlerini sağlamak için yetiştirdikleri ürünlere zarar vereceğini iddia eden mahalle sakinleri yetkilileri göreve davet ettiler.

Ereğli’ye bağlı Bölücek mahallesinde yaşayan vatandaşlar mahallede kurulan beton santralinin ürettikleri ürünlere zarar vereceğini gerekçe göstererek ellerinde TÜRK bayrakları ile toplanarak eylem yaptı. Eylemde konuşan vatandaşlar geçimlerini yetiştirdikleri ve pazarda sattıkları ürünler ile sağladıklarının altını çizerek; yetkililerden konunun çözümü için destek istediler..

Bölücek Mahalle muhtarı İsmail Şişman ise konuşmasında Kaymakamlık makamına bu tesisin yapılmaması amacıyla gerekli itirazların dilekçe ile yapıldığını kaydetti. Şişmanoğlu konuşmasında “Buranın ilk yapılma teşebbüsünde ben gerekli itirazı Kaymakamlık makamına verdim. Beni buradan İl Çevre Müdürlüğüne gönderdiler. Gerekli yerlere müracaatlarımızı yaptık. Yapılmayacağı ile ilgili bizlere bir sürü sözler verildi. Bir hafta önce başlayan inşaat çalışmaları sonrasında tekrar yeniden müracaatlarımızı yaptık. Fakat bizim elimizden sadece resmi yoldan müracaat yapmaktan bir şey gelmiyor. Burada pazarın çoğunlukla malzemesini veren insanlar var. Buradan yetkilileri göreve davet ediyorum” dedi.

Yaklaşık 1 saat süren eyleme, CHP Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı ve yönetim kurulu üyeleri ile Ereğli Gazeteciler Derneği başkanı Necati Günay’da mahalle halkının eylemine gelerek destek verdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx