Genel Gündem Tüm Manşetler

VATANDAŞ TEPKİLİ…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kar yağışı sonrasında birçok mahalle elektriksiz kaldı. Haber merkezimize ulaşan ve Kepez, Bağlık, Uzunmehmet, Müftü Mahallesi başta olmak üzere bir çok mahalle sakini ‘Faturalarla yaktılar, Kışın ortasında..

VATANDAŞ TEPKİLİ…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kar yağışı sonrasında birçok mahalle elektriksiz kaldı. Haber merkezimize ulaşan ve Kepez, Bağlık, Uzunmehmet, Müftü Mahallesi başta olmak üzere bir çok mahalle sakini ‘Faturalarla yaktılar, Kışın ortasında dondurdular’ diyerek elektrik kurumuna tepki gösterdiler.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafı9ndan dün geceden itibaren kar yağışının etkili olacağını bildirmişti. 16 Ocak Cumartesi günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sabah saatlerinde etkisini arttırdı. Birçok köy yolu ulaşıma kapanırken, aileler çocukları ile birlikte karın keyfini çıkarttı.

Ancak ailelerin yaşadıkları bu keyifli anlar Kepez Mahallesinde gece, diğer mahallelerde ise sabah saatlerinde elektrik kesintileri ile kâbusa döndü. Elektriklerin kesilmesi ile doğalgaz kesintilerinin yaşandığı evlerde vatandaşların battaniye ile ısınmaya çalıştığı bilgisi aktarıldı.

Yaşanan kesintilerle birlikte haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Elektrik kurumuna sert tepki gösterdiler. Vatandaşlar ‘Faturalarla bizleri yaktılar, kışın ortasında ise dondurdular. Böyle iş mi olur? En ufak bir yağmur yağdığında elektrikler kesiliyor. Kar yağdı saatlerce elektriksiz oturuyoruz. Çocuklarımız dondu. Evlerinde yaşlı insanlar olanlar var. Elektronik cihazlar yandı. Kombiler bozuldu. Yazıktır bu eziyete” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Kesintilerle ilgili Elektrik kurumundan bilgi bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL