logo

VALİ BEYİN SAĞLIĞI, BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYE’M…

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘Biz bize yeteriz Türkiye’m’ kampanyasının startını verdi. 7 aylık maaşını bağışlayarak ilk adımı attı. Tabi haliyle sonrasında kabine üyeleri ile devam eden bağış serüveni Vali, Belediye Başkanları ve oda başkanları ile devam etti.

Toplumda bazı mihraklar ‘Cumhurbaşkanı halktan para istiyor’ yaygarası koparmaya çalışıyor. O konuşan zihniyete kendi dönemlerini hatırlatmak isteriz. İşte sizin zihniyetinizde asla birlik beraberlik yok.

Cumhurbaşkanı çıkıp bu ülkenin her zaman bir araya gelebileceğini, bu virüsü el birliği ile yenebileceğimizi ortaya koyuyor. Elbette bu süreçte bazı sıkıntılar yaşanabilir. Ancak Avrupa ve dünya ülkelerine oranla ülkemiz çok daha iyi durumda. Zamanında butik hastanelere gereksiz diyenlere İtalya’nın halini gösterelim. Ülkemizde bazı kesimler var sadece konuşuyor.

Hatırlarmısınız Cumhurbaşkanının bir sözü vardı ‘herkes konuşur, biz yaparız’.  

Bu ülkeden tonlarca para kazanan iş adamları böyle durumlarda bırakında pamuk ellerini cebine atsınlar. Halk dili ile harıl harıl çalışan gecesini gündüzüne katan Sağlık Bakanımız ve Milli Eğitim Bakanımız var. Her dakika gelişmelerden haberdar eden TRT’miz var. Devlet yardımları başlıyor. Daha neyi konuşuyoruz? Gölge etmeyin ihsan istemez.

Zonguldak Valimiz Erdoğan Bektaş halk sağlığı için neredeyse evinde duramıyor. Bunun açıklaması nedir? Siz iyi olun biz gerekeni yapar hatta kendimizi feda ederiz. Vali insan değil mi? İlçe ilçe gezip kontrollerini yapıyor. Kısacası sağlığını hiçe sayabiliyor. Tek kelime ile Erdoğan Vali Zonguldak için bir şans diyebiliriz. Kaymakamlar ve Belediye Başkanlarının çalışmaları ortadadır. Tüm herkesin seferber olduğu bir ortamda Cumhurbaşkanına bir şeyler yapmıyormuş edası ile sallayanları tarih affetmez. 

Bu arada Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın maske çalışmalarının yanında sokaklardaki dezenfekte çalışmalarını alkışlayarak takip ediyoruz. ‘Devlet millet el ele, hep birlikte sağlıklı günlere…’

Makale: Kaan KOCAMAN

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri Betboo giriş