Genel Gündem Tüm Manşetler

VALİ AHMET ÇINAR’IN MESAJI…

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı. Vali Çınar,  yayınladığı mesajında, Üç tarafı denizlerle çevrili ve iki önemli boğaza sahip ülkemizin bu konumunu denizciliğimiz..

VALİ AHMET ÇINAR’IN MESAJI…

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Vali Çınar,  yayınladığı mesajında, Üç tarafı denizlerle çevrili ve iki önemli boğaza sahip ülkemizin bu konumunu denizciliğimiz açısından en iyi şekilde değerlendirmek zorunda olduğumuzu vurguladı. 

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 92’inci yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi;

“Üç tarafı denizlerle çevrili olan ve iki önemli boğaza sahip olan ülkemizde denizciliğin geliştirilmesini amaçlayan Kabotaj Kanunu ile Türkiye kendi kara sularında egemenliğini ve bağımsızlığını elde etmiştir. Güçlenen altyapısı, modern tersaneleri ve büyüyen deniz ticaret filosuyla uluslararası rekabete açık denizcilik sektörümüzün ülke ekonomisine katkısı her geçen gün artmaktadır. Üç tarafı denizlerle çevrili ve iki önemli boğaza sahip ülkemizin bu konumunu denizciliğimiz açısından en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız.

Bu duygu ve düşüncelerle, hayatını denizlerde kaybeden deniz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, köklü geleneği ve büyük bir tarihi geçmişi olan Türk denizciliğinin gelişiminde emeği geçenlere ve tüm denizcilerimize en içten selamlarımı iletiyor, bütün vatandaşlarımızın ve denizcilerimizin Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 92 ‘inci Yıldönümünü kutluyorum”  dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL