Eğitim Genel Gündem Tüm Manşetler

UYSAL’LI GECEDE PROTESTO ŞOKU..!

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal’ın katıldığı mezuniyet töreninde öğrencinin protestosu şaşkınlık yarattı. Geçtiğimiz akşam Kadri Yılmaz Anadolu Lisesinin mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Yapılan törene Kdz. Ereğli Belediye Başkanı..

UYSAL’LI GECEDE PROTESTO ŞOKU..!

ÖYLE BİRŞEY YAPTI Kİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal’ın katıldığı mezuniyet töreninde öğrencinin protestosu şaşkınlık yarattı.

Geçtiğimiz akşam Kadri Yılmaz Anadolu Lisesinin mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Yapılan törene Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal’da katıldı. Ancak geceye damga vuran isim okul birinciliğinin elinden alındığını iddia eden Hümeyra Gül Korkmaz oldu.

Gecede dereceye girenlerin ödüllerinin verildiği sırada okul ikincisi olarak anons edilen 12 – A Sınıfı öğrencisi Hümeyra Gül Korkmaz sahnede mikrofonu eline aldığı anda ‘ben 4 yıl boyunca okul birincisi olan beni mezuniyete 1 gün kala okul ikincisi yapan hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Bana verdiğiniz bu plaketi size geri hediye ediyorum’ diyerek sahnede plaketi yere bıraktı ve mezuniyet kepi ile kıyafetini çıkartarak salonu terk etti.

Salonu ağlayarak terk eden Hümeyra Gül Korkmaz’ın ablası olduğunu belirten Rümeysa Korkmaz yazılı olarak gazetemize şu açıklamayı yaptı. ’29 Mayıs’a kadar Müdür Yardımcısı Funda Şahinoğlu kardeşime okul birincisi olduğunu söylüyordu. Haziran ayının 1’i geldiğinde ise aynı müdür yardımcısı kardeşime bu sefer ikinci olduğunu söyledi. Kardeşimin edebiyat dersinden aldığı 100 sözlü notu okul idaresince 90’na düşürüldü. Bu not Okul Müdürü Selçuk Altun’nun baskısı ile düşürüldü. Edebiyat öğretmeni Ahmet Tahir Kartal’dır. Kardeşim 4 yıldır kendisini okul birincisi diye bilirken son 1 hafta kala okul ikincisi olduğunu öğreniyor’ diyerek yaşanan olaydan rahatsızlığını dile getirdi.

Yaşanan bu ilginç protestonun ardından Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün konu ile ilgili olarak herhangi bir açıklama yapıp yapmayacağı ise merak konusu…  

Haber: Muhammet Mustafa Yıldız

YORUMLAR (3)

  1. Fethi ARSLAN diyorki:

    Yazıklar olsun, o öğrencinin psikolojisi ve bu devlete olan güvenini düşünemiyorum bile.
    Öğrendiğimize göre Türkçe notu değiştirilmiş son anda. Bu kayıt veri tabanında değiştirilsede tutulur. Bakalım müfettişler ne diyecek. Tajipçisiyiz.

  2. köksal diyorki:

    bravo güzel kardeşim yakışanı , yapıştırmışsın hakkın olanı başkasına verdikleri için utansınlar , öğrencilerden ne çıkarınız olabilir sayın hocalar .

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL