Genel Gündem Tüm Manşetler

UYSAL YERİNDE İNCELEDİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, akşam saatlerinde yaşanan sağnak sonrası yaşanan olumsuzluklara belediye ekiplerinin müdahalede bulunduğunu bildirdi. Uysal, yağıştan en fazla etkilenen Müftü Mahallesi Demirciler Sokak ve çevresinde..

UYSAL YERİNDE İNCELEDİ

yeniden-yapilacak-kpg2l

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, akşam saatlerinde yaşanan sağnak sonrası yaşanan olumsuzluklara belediye ekiplerinin müdahalede bulunduğunu bildirdi.
Uysal, yağıştan en fazla etkilenen Müftü Mahallesi Demirciler Sokak ve çevresinde incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada, bölgedeki alt yapının yetersiz olduğunu söyledi.
Yaptıkları incelemelerde, logarların suyu yeteri kadar alamadığını tespit ettiklerini belirten Uysal, şöyle dedi:
“Bunları değiştireceğiz. Arkadaşlarımızla yapacağımız toplantı sonrası gerekli çalışmayı yapacağız ve en kısa zamanda bitireceğiz. Belediye ekiplerimiz sağnakla birlikte Ereğli’nin her bölgesini dolaştılar. Gülüç Irmağından, Kabasak Deresi’ne, Köseağzı mevkisine kadar bütün alanda ekiplerimiz var. 20 yerden ihbar aldık ancak yapılan incelemelerde her hangi bir tehlike oluşmadığını belirledik. Ekiplerimiz gerekli müdahaleleri yaptılar.”
Bu arada, bazı belediye yetkilileri, şehir içindeki alt yapıda bulunan atık su kanallarının Pençes deresine aktığını, deredeki su seviyesinin yükseldiği durumlarda ise akıntının oldukça azalmasının, logarlardan taşmalara neden olduğunu ifade ettiler.
Başkan Uysal’ın incelemelerine bazı belediye başkan yardımcıları ile daire müdürleri de eşlik etti.

EKİPLERİN ÇALIŞMALARI
Bu sırada, Ereğli Belediyesi İtfaiye ve Temizlik ekipleri, özellikle yağıştan ağır etkilenen Demirciler Sokak ile Eski İtfaiye Caddesi’ndeki iş yerlerinde çalışma yaptı.
Gerek zemin katlarda, gerekse bodrum katlarda ki su baskınlarına arasözlerle destek veren belediye ekipleri, bir yandan da logar kapaklarını tamamen açarak yağmur sularının hızlı gitmesini sağladı.
Çaresizlik içinde esnaf ise zarar gören iş yerlerini temizleyebilmek için çaba gösterdi. Sokak esnafının yaşanan olumsuzluk karşısında ortaya koyduğu dayanışma örneği de gözlerden kaçmadı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL