Genel Gündem Tüm Manşetler

UYSAL; “YASA AÇIK HEPİMİZ UYACAĞIZ”

Kdz. Ereğli Belediyesi 65 yaş üstü ve engelli vatandaşların toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması ile ilgili kanunun uygulanması yönündeki çalışmalarını tamamladı. Belediye ilçede toplu taşıma işini yürüten Çilek Halk Otobüsü..

UYSAL; “YASA AÇIK HEPİMİZ UYACAĞIZ”

uysaldan_carpici_aciklamalar_kac_mudur_daha_degisecek_h11384

Kdz. Ereğli Belediyesi 65 yaş üstü ve engelli vatandaşların toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması ile ilgili kanunun uygulanması yönündeki çalışmalarını tamamladı. Belediye ilçede toplu taşıma işini yürüten Çilek Halk Otobüsü Kooperatifinegönderilen yazı ile söz konusu kanunun uygulanmasını istedi. İlgili kanunu uygulamayan toplu taşıma araçlarına cezai işlem uygulayacağı duyuruldu.

 

Kdz.Ereğli Belediyesi 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile engellilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmasına ilişkin kanunun uygulanması yönündeki çalışmalarını tamamladı.         

“Çıkan yasayı uygulamak ve bu kanuna uymak hepimizin görevidir.“ diyen Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr. Hüseyin Uysal, “Aylardır birçok vatandaşımız bize başvurarak mağdur olduklarını iletti. Yasa açık, hepimiz uyacağız. Bu konuda belediyemiz gerekli denetimleri yapacak.“ dedi.

Uysal, Halk Otobüsleri sözleşmesinden kaynaklanan kılık kıyafet ve güzergâhlar konusunda da, gerekli denetimlerin yapılacağını, ilgili konulara uymayanlar hakkında gerekli cezai işlemlerin yapılacağını da ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL