Genel Gündem Tüm Manşetler

USTAOĞLU SUYA İNDİRDİ

Ustaoğlu aldığı siparişi kusursuz tamamladı. Teslim töreni renkli görüntülere sahne oldu. Uzun süredir sessizliğini koruyan Kdz. Ereğli Tersaneler Bölgesinde, sessizliği Ustaoğlu Gemi Tersanesi bozdu. Ustaoğlu, bölge Milletvekili Ercan Candan’ın desteğiyle,..

USTAOĞLU SUYA İNDİRDİ

8863_sozlesme-imza

Ustaoğlu aldığı siparişi kusursuz tamamladı. Teslim töreni renkli görüntülere sahne oldu.

Uzun süredir sessizliğini koruyan Kdz. Ereğli Tersaneler Bölgesinde, sessizliği Ustaoğlu Gemi Tersanesi bozdu. Ustaoğlu, bölge Milletvekili Ercan Candan’ın desteğiyle, Finlandiya’dan aldığı gemi siparişini tamamlayıp, teslim etti. Teslim Töreni Finlandiya’da yapıldı..

 

30 Metre uzunluğunda 9.60 metre genişliğinde yapılan Restoran Yolcu Gemisi kusursuzluğu nedeniyle, Finlandiya ekibi tarafından takdir topladı.

 

Ana makinalar hariç %100 yerli malzeme ile üretilen SİLVER SKY adlı yolcu gemisi, Gemi Tersaneleri için yeni bir umut oldu.

 

Ustaoğlu yetkilileri yeni gemi siparişleri için Finlandiya ekipleri ile görüşmelere devam ediyor.

 

CANDAN, KEFİL OLMUŞTU.

 

Bilindiği üzere global krizin hemen akabinde Ereğli’de tersaneler bankalardan kredi alamaz hale gelmiş ve bu süreçte tersaneler bölgesinde çalışan yaklaşık 5 bin işçi işsiz kalmıştı.

 

Aradan geçen uzun bir sürenin ardından bankalardan kredi alıp, sipariş almak için çırpınan gemi tersaneleri sahiplerine Bölge Milletvekili Ercan Candan ‘Can Suyu’ olmuş ve banka müdürleriyle yapılan birebir görüşmede arabasının anahtarını masaya koyarak, tersane sahiplerine kefil olmuştu..    

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL