Spor

ÜNLÜ KALEMİ ELİNE ALDI

Köşe Yazarımız Ali Ünlü Zonguldak Kömürspor’u ve Antrenörü Cahit Terzi’yi kaleme aldı. Ayrıca Alaplı Belediyespor’da yaşanan gelişmeleri anlatan Ünlü çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Köşe Yazarımız Ali Ünlü’nün makalesi şu şekilde; Zonguldakspor..

ÜNLÜ KALEMİ ELİNE ALDI

ALİ ÜNLÜ ZONGULDAKSPOR CAHİT TERZİ

Köşe Yazarımız Ali Ünlü Zonguldak Kömürspor’u ve Antrenörü Cahit Terzi’yi kaleme aldı. Ayrıca Alaplı Belediyespor’da yaşanan gelişmeleri anlatan Ünlü çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Köşe Yazarımız Ali Ünlü’nün makalesi şu şekilde;

Zonguldakspor trilyonluk takım ile BAL liginden çıkamamış, son üç haftaya girilirken en yakın rakibine 7 puan fark atmış, final maçında galibiyet artı beraberlik yararken önde olduğu maçı son dakika yediği gol ile profesyonel lige çıkamamış, şehir büyük bir travma geçirmiş, ümitler tükenmiş, kent futbola soğumuş, yönetim yok, başkan yok, topçu yok, malzeme yok. Cahit Terzi donkişotluk yaparak taşın altına elini değil, gövdesini sokmuştur. Güvendiği yerli oyuncular maddiyatı düşünmeyen eski futbolcularıyla kurduğu mütevazi kadro ile BAL ligine katılmıştır. Sonrası Süleyman Caner futbolun içinden gelen Hakan Hürfikerer ile uyumlu bir çalışma ortamı ile BAL liginde inanılmazı başarıp, tarihi bir başarıya imza atmıştır.

Bu başarının en büyük payeleri başta Cahit hoca olmak üzere çalışkan Başkan Süleyman Caner, gecesini gündüzüne katan Genel Kaptan Hakan Hürfikirer’dir. En büyük alkışı hak etmişlerdir. Bununla yetinmeyen Cahit hoca profesyonel liginde (3.LİG) ‘düşmesin yeter’ denen takımı şampiyonluk potasına sokmuştur. Hocanın esas alkışlanacak olayı bu başarıyı az bütçe kısıtlı kadro ile yapmasıydı. Bu kadroda bizim çocuklarımız vardı. Ereğli’den Emrah Ergür, Karadonspor’dan Hüseyin, Kilimli’den Berkant, tabi unutulmaması gereken Çaycuma’dan fedakar Kaptan Suat Kerçin gibi bizim çocuklarımız öz değerlerimizle başardık.

Bravo Cahit hocama. Doğru işler yaptın. Büyük işler becerdin. Dışarıdan gelen bir teknik adam bunları yapsaydı, heykeli dikilirdi. Ama taştan yapılan heykeller kolay yıkılır. Önemli olan kalplerin içine yapılan heykellerdir. Sen Zonguldakspor taraftarının kalbine heykel yaptın. Ebedi yıkılmaz. Aynı cesaret ile devam. Korkaklar her gün ölür, Cesurlar ise senin gibi kazanır.

 

ALAPLI BELEDİYESPOR’DA GEÇİŞ DÖNEMİ MEHMET ALTAY BAŞKANLIĞINDA İYİYE GİDİYOR

 

Mehmet Altay Alaplı siyasetinin renkli simalarındandır. Şimdi ise hiç bilmediği spor camiasının içinde olan bir kişidir. Kucağında bulduğu Alaplı Belediyespor birçok sorunu ile uğraşıyor. Geçmişten gelen büyük bir borç, içi boşaltılan futbol takımı, engellenen birçok çalışmaya rağmen bu sorunları tek tek hallediyor. Siyaset yaptığı yıllarda Mehmet abiyi ilk CHP’nin ilçe yönetiminde gördüm. Sonra CHP’nin %10 un altında kaldığı yıllarda ( baraj altında ) yaptığı ilçe başkanlığı ile o zor günlerin atlatılmasında örnek başkanlık teşkil etti. Şimdiki belediye başkanımızın desteği ile yürüttüğü ve partiye birçok üye kazandırdığı ve zamanı geldiğinde partinin de en güçlü olduğu dönemde koltuğu bırakıp Belediye Başkanımız Nuri Tekin’e teslim edip, onu bugünkü belediye başkanlığına hazırlayan kişidir.

Yani siyaset diliyle Alaplı siyasetinin ve sporun ağır abisidir. Yani CHP’nin Altan abisi ( Altan Öymen ) Hikmet abisi ( Hikmet Çetin ) gibi abisidir.

Şimdide Alaplı Belediyespor’un Mehmet abisidir. Bu zor geçiş dönemini Belediye Başkan Yardımcısı Alaplı Belediyespor’un olmazsa olmazı olan Fikret Aydın’ın maddi ve manevi destekleriyle sorunları yavaş yavaş aşılıyor. Yeniden oluşturulan futbol A takımı gelecek yılın şampiyon adayıdır. Ve bu yılında play – off adayıdır. Alt yapı çalışmaları da iyi bir yapılanmayla devam ediyor. Alaplı Belediyespor’un geleceği aydınlıktır.

Mehmet abiye buradan sesleniyorum. Bu başarılı başkanlığına devam et. Kızacaksın ama tansiyonun ve şekerin çıksa da Alaplı Belediyespor’un senin gibi güvenilir, emekçi bir başkana ihtiyacı var. Sen bizim Mehmet abimizsin.

YORUMLAR (2)

  1. alaplıspor diyorki:

    bırakın bu palavraları futbolcuların paralarını ver fıkret başkan çocuklar aç ğezıyo bunun hesabını sandıkda bu alaplıspor taraftarları sana verır mılletın hakkını yeme kul hakkına ğirme futbolcuların parasını verrrrrrrrrrrrr

  2. EDİTÖR diyorki:

    YAZARIMIZIN DİREKTİFİ DOĞRULTUSUNDA MAKALENİN ALTINA HERHANGİ BİR YORUM ALINMAYACAKTIR. ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.
    GERÇEK EREĞLİ GAZETESİ

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL