Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

ULUPINAR VE UYSAL ATIŞMASI..!

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar’ın, partilisi Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile bazı partili belediye meclis üyelerine yönelik tavrı günün konusu oldu. Çeşitli çevrelerce sosyal paylaşım sitesine de düşen..

ULUPINAR VE UYSAL ATIŞMASI..!

günün haberi

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar’ın, partilisi Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile bazı partili belediye meclis üyelerine yönelik tavrı günün konusu oldu.
Çeşitli çevrelerce sosyal paylaşım sitesine de düşen bilgilere göre Uysal, geçtiğimiz günlerde çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Ereğli’ye gelen Belediye’de bir manga zabıta tarafından karşılanan Ulupınar’a bazı projeleri iletmek üzere Ankara’ya gitti.
Ancak, Uysal ve beraberindekiler, giriş işlemleri tamamlanmadığı gerekçesiyle TBMM giriş kapısında uzun süre beklediler. Bu sırada aracıyla kapıya gelen ve BDP’li olduğu öğrenilen bir milletvekilinin, arkasındaki araçları işaret ederek kapıdaki görevlilere “bu arabalar benim misafirim girsinler” demesi üzerine beklemeden girdiler.
Ereğli heyeti ise bir ara AK Parti Milletvekili Hüseyin Özbakır’ın danışmanın da devreye girmesi sonrası Meclis’e giriş yapabildiler. Ancak bu duruma kızan Meclis Üyesi Salih Kumaş ise Meclis’e giriş yapmadı.

ULUPINAR’DAN ‘İLGİSİZ’ KARŞILAMA
Uysal ve beraberindekiler, direk olarak randevulaştıkları Milletvekili Ulupınar’ın yanına gittiklerinde ise oturulabilecek sadece 2 koltukla karşılaştılar. Bu sırada, karşılamanın gerçekleştiği Meclis Kulisine gelen Devrekli ziyaretçilerle fotoğraflar çektiren Ulupınar’a Uysal ile kapıda yaşadıkları sıkıntıdan bahsetti.

Bunun üzerine, Uysal’ın vermek istediği dosyaları almayan AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, “iyi o zaman gidin bu dosyaları HDP’li vekillere verin, onlar işlerinizi halletsin. Zaten Ereğli’ye geldiğimde yüzüme bile bakmadınız, hadi gidin” diyerek bir şekilde Ereğli heyetini kovdu.

ANLAM VERİLEMEDİ
Milletvekili Ulupınar’ın, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal önderliğindeki heyeti, Ankara’da davet etmesine rağmen böyle olumsuz tavır sergilemesine ise bir anlam verilemedi.

Ziyaretçiler üzerindeki soğuk duş, Ereğli kamuoyuna da yansıyarak, “Ulupınar kendisinin Ereğli’de iyi karşılanmadığından rahatsızlık duymuş. Halbuki Belediye Başkanı her ziyaretinde yer aldı, belediyede de bir manga zabıta ile kendisini karşıladı. Bu tavrı anlamsız” şeklinde değerlendirildi.
Ulupınar’ın bu tavrının partide ve belediyede nasıl değerlendirileceği merak konusu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL