Spor

TURNUVAYA ‘BAKAN’ ELİ DEĞDİ

Karadeniz Ereğli Çayırlı Köyü Muhtarlığı Geleneksel Futbol Turnuvasına bu yıl erken start veriyor. Köy Muhtarı Ercan Aydın daha önce yaşanan sıkıntıların önüne geçmek istediklerini ve bu yüzden hakemlerden komiteye kadar..

TURNUVAYA ‘BAKAN’ ELİ DEĞDİ

Karadeniz Ereğli Çayırlı Köyü Muhtarlığı Geleneksel Futbol Turnuvasına bu yıl erken start veriyor.

Köy Muhtarı Ercan Aydın daha önce yaşanan sıkıntıların önüne geçmek istediklerini ve bu yüzden hakemlerden komiteye kadar her şeyi ellerinden geldiğince profesyonelce yapmak için uğraşacaklarını belirtti.

Gazetemize açıklama yapan Çayırlı Köyü Muhtarı Ercan Aydın ‘Komite olarak Karadeniz Ereğli’nin tanınmış antrenörlerinden Necat Bakan hocamız ile bu işi yapmaya karar verdik. Kendilerinin 2 sene önceki Ruşenler Köyündeki turnuvadaki titiz çalışmalarını tüm Ereğli köyleri biliyor.  Bizde Çayırlı Köyünün turnuvalarının kötü imajını ortadan kaldırmak ve bu işi artık daha ciddi yapmak istedik. Ereğli’nin saygın spor otoritesi olan Necat Bakan hocamız ile beraber civar köylerimizin katılımı neticesinde yapılacak turnuvaya 29-30 Nisan tarihinde start vereceğiz. Turnuvamıza katılmak isteyen birkaç köy daha var. 19 Nisan’a kadar girmek isteyenleri değerlendireceğiz. Bu işi ciddiye alan köylerimizi turnuvamıza dahil ediyoruz. Bu süreçte tüm köy muhtarlarımızla ortak hareket edeceğiz’ dedi.

Turnuvaya Çayırlı Köyü Muhtarı Ercan Aydın’ın özel daveti ile katılarak komitede yer alan Antrenör Necat Bakan ise ‘ben Ereğliliyim. Buranın ekmeğini yemiş ve Ereğlili hemşerilerimin teveccühü ile Belediye Meclis Üyeliği görevi yapmış ve yıllarca Ereğli Sporuna hizmet etmiş birisi olarak buraya davet edilmiş olmanın mutluluğu içerisindeyim. Daha önce hayatımda ilk defa Ruşenler Köyündeki turnuvaya katıldım. Çok güzel bir turnuva oldu. Burada da aynısını yapmak arzusu içerisindeyim. İnşallah anlımızın akı ile muhtarımla ve komitedeki arkadaşlarım ile bu işin altından kalkacağız’ dedi.

Turnuvaya katılması kesinleşen köyler ve ilk maçlar şöyle;

A Grubu: İmranlar, Yunuslu, Işıklı, Çataklı, Osmanlar, Hamzafakıhlı

İlk maçlar;

,Yunuslu – İmranlar, Osmanlar – Çataklı, Hamzafakıhlı – Işıklı

B Grubu: Penbeciler, Gebedoğan, Çayırlı, Yazıcılar, Güzelyurt, Ruşenler

İlk maçlar; Çayırlı – Penbeciler, Ruşenler – Gebeköyü, Yazıcılar- Güzelyurt

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL