Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

TÜRKİYE’Yİ KUCAKLAYACAĞIZ

Milletvekili adayı Yusuf Çetin: Tersanelerin durumu ortada, eski hastanenin yerini üniversiteye vermeyi esirgemişler, içimiz acıyor. 20 Yıldır Zonguldak-Ereğli bağlantı yolunu sağlayamadılar, Ankara-Zonguldak girişi tam bir köy görünümünde. OSB yeterince aktif..

TÜRKİYE’Yİ KUCAKLAYACAĞIZ

sp_1

Milletvekili adayı Yusuf Çetin: Tersanelerin durumu ortada, eski hastanenin yerini üniversiteye vermeyi esirgemişler, içimiz acıyor. 20 Yıldır Zonguldak-Ereğli bağlantı yolunu sağlayamadılar, Ankara-Zonguldak girişi tam bir köy görünümünde. OSB yeterince aktif halde kullanılmıyor. Teşviklerde sınıf atlamak gerekirsen geriye gitmişiz, bizim üzerimizde oynanan oyunlar var”  

Milletvekili adayı Avukat Derya Özmekik Yüksek: Zamanında tek avuç toprak için bir sürü şehit kanı döktük ama şimdi bugün ülkemizi parsel parsel satıyorlar. Şunu çok iyi biliyoruz ki dine en çok zarar veren partide iktidar partisi oldu. Zinayı serbest bırakan, domuz etini kasaplara stantlara koyan tek parti AK Partidir. Fakat ekranlarda bizim eşlerimiz kapalı, başımız secdeye değiyor, biz sizdeniz diye gariban edebiyatı yaptılar ama artık bu ülke sizin oyunlarınızı gördü”   Seçime birlikte girme kararı alan Saadet Partisi (SP) ve Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Ereğli’de milletvekili adayları tanıtıldı. “Milli ittifak” milletvekili adayları Keyif Kafe’de düzenlenen kahvaltılı toplantıda partililerle buluştu Saadet Partisi İlçe Başkanı Gökhan Göktaş ile Büyük Birlik Partisi Ereğli İlçe Başkanı Nizamettin Halıcıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen milletvekili aday tanıtımı yoğun ilgi gördü.  

“TÜRKİYE’Yİ KUCAKLAYACAĞIZ”

Amaçlarının dünyanın adalet ile yönetilmesi hakkın hakim olmasını isteyen Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar, Büyük Birlik Partisi ve Saadet Partisi’nin Milli İttifak kardeşliğinde buluştuklarını belirterek şunları söyledi: “Önce Zonguldak’ı sonra bütün Türkiye’yi kucaklayacağız, birinci parti olmak için de elimizden geleni yapacağız. İnanıyorum ki bu birliktelikten korku duyan endişe eden diğer partiler sokağa çıkamayacak duruma geldi.  

“HENÜZ SOKAĞA ÇIKAMADILAR”

Seçim atmosferi başladı milletvekili adaylarımız sokaklarda, ev ev dolaşıyorlar, iktidar partisinden muhalefete kadar henüz sokağa çıkacak yüzleri yok. Dönüp geriye baktığımızda sebebini herkes biliyor. Aksaray denilen Saray açılırken açılışına Papayı davet etmişlerdi ona karşı söylemiş oldukları hitap şekli ilk defa duyduk. Papa’ya atfetmiş oldukları kutsiyetin ardından Papa bugün Ermeni meselesine parmağını bastı ve Ermeni meselesini kabul edecek duruma geldi. Bunu söylemek siyaset ise evet siyaset yapıyoruz. Ereğli’ye bakıyoruz, Ereğli-Alaplı arasındaki gemi tersaneleri bölgesi ıssızlığa terk edilmiş durumda eğer bu yanlışı söylemek siyaset ise evet siyaseti yapıyoruz. Bu seçimde halkımızdan aldığımız güç ile birinci parti olarak meclise ilk giren parti olacağız”  

“SANAL GÜNDEM YARATILIYOR”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Zonguldak İl Başkanı Taner Yıldırım da iktidara yüklendiği konuşmasında Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) bu ittifakın içerisine katmak istediklerini ancak bunun kabul görmediğini belirtti. 7 Haziran seçimlerinin ülke için son derece önemli olduğunu belirten Yıldırım, “Güneydoğunun bölünsün mü bölünmesin mi tartışmaları diğer taraftan başkanlık sistemi gibi ne getirip götüreceği belli olmayan sistemin tartışıldığı seçime gidiyoruz. Bu ittifakın kurulmasında her iki genel başkanın da büyük emekleri geçti.  

“MHP 2 MİLYON OYU”

İlk önce teklifi MHP’ye getirildi, şartsız bir şekilde, şartları kendisinin koyması ortaya konuldu. Maalesef MHP 2 milyon oyu reddetti. MHP ve diğer partiler biz oy istemiyoruz biz bu ülkeyi yönetmek istemiyoruz siz oyları AKP’ye verin diye mesaj gönderiyorlar. Bundan da şunu algılıyoruz ki milli ittifakın karşısında bir de kirli ittifak var. AKP, CHP, MHP ve PKK’nın partisinin olgusu var. Bu ittifakın karşısında patates lobicileri var 250 kuruş olan patates tezgahta 4 TL, bunun karşısında döviz lobicileri, tarım arazilerini heba edip ranta açan, ormanları ranta açan, sahilleri ranta açan bir lobi var bu da kirli ittifakın oluşturduğu güç birliği. Bunların karşısında yerli olan Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi var bunlar Anadolu çocuklarıdır. Zonguldak’taki ve dünyanın pek çok adaylarına bakın hepsi dışarıdan gönderilmiş insanlar”  

ÖZMEKİK İLGİ GÖRDÜ

Milli İttifak adayları tek tek kendilerini tanıttı. 3. Sıra adayı Avukat Derya Özmekik Yüksek katılımcıların yoğun alkışlarını aldı. İktidarı eleştiren ve milli ittifakın önemli bir başarı elde edeceğini belirten Özmekik konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bizim tek sığınacağımız ve yerimiz bu partidir. Zamanında tek avuç toprak için bir sürü şehit kanı döktük ama şimdi bugün ülkemizi parsel parsel satıyorlar. Necmettin Erbakan ve Muhsin Yazıcıoğlu çok değerli insanlardır, bu iki adam gibi adamın peşinden gidiyoruz. Açılım diye ülkeyi bölmek adına açılım ve çözülüm politikaları ile Kürt ve Türkleri eskisinden çok daha fazla birbirine düşürdü iktidar partisi.  

“BU ÜLKE SİZİN OYUNLARINIZI GÖRDÜ”

Şunu çok iyi biliyoruz ki dine en çok zarar veren partide iktidar partisi oldu. Zinayı serbest bırakan, domuz etini kasaplara stantlara koyan tek parti AK Partidir. Fakat ekranlarda bizim eşlerimiz kapalı, başımız secdeye değiyor, biz sizdeniz diye gariban edebiyatı yaptılar ama artık bu ülke sizin oyunlarınızı gördü. Çanakkale destanında Kur’an okutuyorlar Prens Charles’i getiriyorlar. Ya ne işiniz var orada, Prens Charles’in burada ne işi var. Bizim ülkenin milli değerlerin tek sahibi Saadet Partisidir, bunu çok iyi biliyoruz. Buraya gelenlere çok teşekkür ediyorum, değerli insanlarsınız benim gözümde. Buraya gelebilmek büyük cesaret ister benim çevremde en yakınlarım bile iktidar partisinden bir şeyler alabilmek için onların peşinden gidiyor. Bizim gibi olabilmek için çok geniş bir yüreğe sahip olmak gerekiyor”  

“MAKUS TARİHİNİ YENECEĞİZ”

Milli İttifak adayı Ahmet Çolak da Bülent Ecevit Üniversitesi’nde uzun bir süre öğretim görevlisi olarak görev yaptığını belirtti. Milli İttifakın halk tarafından beğeni kazandığını belirten Çolak şunları söyledi: “40 yıllık dava arkadaşıymış gibi daha önce bir araya gelmediğimiz Saadet Partili arkadaşlarımız ile çok çabuk kaynaşıp hızlı bir seçim çalışmasına başladık. İki siyasi partinin de siyasi geçmişi çok temizdir, bizler her zaman söylediğim gibi mahallenin temiz delikanlısıyız. Geriye dönüp baktığımızda milletin yüzünü karartacak hiçbirşey yapmadık. Gerek Saadet gerek BBP bu millet için büyük mücadeleler verdi. Hiçbir partinin 5 milletvekili adayı ile Ereğli’de seçmenin karşısına çıkmadı. Biz bir bütünüz. İnşallah halkımızın da desteği ile 7 Haziran tarihinde meclise gireceğiz. Zonguldak’ın en büyük sorunu 25 yıldır Ankara’ya gönderip de bu bölgeye hizmet etmeyen vekiller oldu. Zonguldak’ın makus tarihini yeneceğiz”  

“7 HAZİRAN SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEMLİ”

Zonguldak 1. Sıra Milletvekili adayı Yusuf Çetin, bölgenin ciddi sorunlar ile karşı karşıya kaldığını belirttiği konuşmasında iktidara tepki gösterdi, Milli İttifakın önemli bir başarı elde edeceğini söyledi. Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan emekli olduğunu Milli Görüş davasını da 30 yıldır yürüttüğünü belirten Çetin, “7 Haziran seçimleri oldukça önemli. Ancak bu önemini maalesef gerektiği şekilde idrak ettirememek için sanal bir gündem ile işgal ediyorlar. Ülkenin gerçek gündemi işsizlik, geçim sıkıntısı, ahlaki yozlaşma, ülkenin bölünmesidir. Bu sorunlar ile ilgili ne iktidar ne de muhalefet partilerin bu gerçekleri gündeme getirmemesi bizler için yaradır. Biz inşallah iktidara geleceğiz, bunu samimi olarak söylüyoruz.  

“ÖYLE-BÖYLE OLACAK DEMEDİK”

Bu iktidarın yolu ilk kez kesişmiyor, 1991 genel seçimlerinde de bu ittifak beraberce yapılmış meclise girmişti. 1995 yılında Türkiye’nin en büyük partisi olan Refah Partisi’ne hükümet kurma görevi verilmedi, Muhsin Yazıcıoğlu’nun desteği ile 54’ncü Erbakan döneminde yapılan hizmetler vatandaşların hala hafızalarında. Öyle-böyle olacak demedik, yine geleceğiz ve yine yapacağız. Biz o gün de besmeleyi çekmiş emekli, işçi, memur, asgari ücretli, esnaf ve Türkiye’nin geniş kesimi halen aradan 20 yıl geçmesine rağmen,  ‘hay Allah razı olsun Erbakan hükümetinden’ diyor. Ülkemizin çok meselesi var. 30 Yıldır arazideyiz ve çalışmalarımızı hızlandırdık.  

“SORUNLARI MÜKEMMEL TESPİT ETMİŞ BİR ŞEHİRİZ”

Zonguldak problemlerini çok mükemmel bir şekilde tespit etmiş bir şehiriz. Millete siyasi iktidar, muhalefet bunları söyleyemiyor, Ereğli’de bakın sıkıntılara. Ereğli’de tersaneler ile ilgili mükemmel bir tesis kuruldu, çok büyük bir sıkıntı işsizlik sorunu. Erdemir’in Ereğli içerisinden söküp alırsanız Ereğli kentinin varlığının inkarı anlamına gelir. Erdemir özelleşirken de bir takım hassasiyetlere dikkat edilmesi gerektiğini söylemiş olmamıza rağmen maalesef yapılmadı. Taşkömürü ve Erdemir’den yeterince faydalanamıyoruz. Rektör bey ile de görüştüm, bir fakülte kazandırılması lazım bunun için de çok şey istemiyor.  

EREĞLİ’DE 10 BİN ÖĞRENCİ

Eski hastanenin olduğu alanın TOKİ’ye değil kendilerine verilmesi durumunda öğrenci sayısının 10 bine çıkacağı ifade ediliyor. Maalesef buralar esirgenmiş, içimiz acıyor. Karayolları ile başarı sağlanmış olmasına rağmen yöre bu konuda sıkıntı çeker haldedir. 20 Yıldır Ereğli ile Zonguldak’ın bağlantısını sağlayamadılar, Ankara-Zonguldak girişi tam bir köy girişi niteliğinde. Organize Sanayi Bölgemizin aslında var olması yeterince aktif halde kullanılmaması ve yine teşviğe ihtiyaç olan bölge olmasına rağmen teşviklerden sınıf atlamasına değil geriye doğru gitmiştir. Bizim üzerimizde oynanan oyun var”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL