Eğitim Genel Gündem Tüm Manşetler

TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDULAR

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2013-2014 öğretim yılı Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları kapsamında yılın kaliteli kurumu kategorisinde 81 il arasında ilk 10’a girme başarısını elde eden Kdz Ereğli Ormanlı İlkokulu..

TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDULAR
ormanlinin-egitimde-buyuk-basarisi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2013-2014 öğretim yılı Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları kapsamında yılın kaliteli kurumu kategorisinde 81 il arasında ilk 10’a girme başarısını elde eden Kdz Ereğli Ormanlı İlkokulu ve Ortaokulu Türkiye ikincisi oldu.

 

Konuya ilişkin Kdz.Ereğli Kaymakamlığından verilen bilgi şu şekilde: “MEB 2013-2014 öğretim yılı Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları kapsamında yılın Temel öğretim kaliteli kurumu kategorisinde 81 il arasında ilk 10’a girme başarısını elde eden Kdz Ereğli İlkokulu ve Ortaokulu’ Ankara’da düzenlenen dereceye giren okulların belirlendiği ödül töreninde Türkiye ikincisi seçilerek kalite beratı aldı.

 

GURURU OLDULAR

İkincilik ödülünü Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan alan Ormanlı İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Üçler Sarıkaya ve Öz değerlendirme EKİBİ üyeleri ve okul öğretmenleri Okul Aile Birliği Başkanı  Havva Kaçar  büyük bir mutluluk yaşadı. Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Naci Kılıç’ın da  katıldığı törende Kdz. Ereğli Ormanlı İlk ve Ortaokulu da Türkiye ikincisi olarak Zonguldak’ın gururu oldular.

 

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN AÇIKLAMASI

Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, “MEB 2013-4 öğretim yılı Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları kapsamında yılın kaliteli kurumu kategorisinde 81 il arasında Kdz Ereğli Ormanlı İlkokul ve Ortaokulu yılın kaliteli okulu  kategorisinde  Türkiye ikincisi olması bizleri gururlandırdı.  Okulumuz kalite beratını Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan aldı. Milli Eğitim Bakanımız emeği geçen herkese teşekkür etti. Bizi onure etti. Mutluluğumuzu kelimelerle ifade etmek mümkün değil, belde okulumuzun bu başarıları örnek teşkil etmektedir. Geçen yıl aynı okulumuz Yılın Kaliteli Ekip Kategorisinde Türkiye ikincisi  Eğitimde Yenilikçiler Ödülünde Türkiye birincisi  olmuştu ilimizin eğitimde daima ileriye doğru gelişmesinde  her zaman desteklerini esirgemeyen ilimiz milletvekilleri Prf.Dr. Ercan Candan, Köksal Toptan, Özcan Ulupınar’a Valimiz Ali Kaban’a şube müdürlerimiz Ercan Kahya’ya Engin Mutlu’ya EKYS İl formatöri Burcu  Kılıç’a   ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Kdz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Naci Kılıç ise;  “Okulumuz Temel Öğretim Kategorisinde yılın kaliteli okulu olarak Türkiye iki cisi olmuştur. İlçemizi ülke genelinde temsil etmiştir. İlçemiz adına gurur verici mutluyuz. İlçemiz okulları Eğitimde ülke genelinde güzel başarılara imza atmaktadır. Bu başarılarından dolayı Başta okulumuz yöneticilerini ve öğretmenlerini kutluyorum. Ayrıca ilçede ülke genelinde başarılara imza atan tüm okul müdürlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum. Eğitimin gelişmesinde her zaman destek veren ve yanımızda olan Milletvekilimiz Ercan Candan’a Valimiz Ali Kaban’a İl Milli Eğitim Müdürümüz Turgut Özbek’e ve Kaymakamımız İbrahim Çay’a teşekkür ediyorum dedi.

 

HERKESİN EMEĞİ VAR

Kdz Ereğli Ormanlı İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Üçler Sarıkaya’da “Bir belde okulu olarak  kısıtlı imkanlarla ülke genelindeki okullar arasında finale kalarak ilk ülke genelinde  Türkiye ikincisi olmak ve kalite beratımızı bakanımızın elinden almak tarifi mümkün olmayan bir mutluluk bu başarıda görev yaptığım  4 yıllık süreç içerisinde  okulumuzda görev yapan ayrılan ve hala görevlerine devam eden tüm öğretmenlerimizin okul Aile Birliği başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin  işbirlikçilerin velilerimizin, öğrencilerimizin kısaca herkesin bir emeği var. Bize destek olan herkes ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Eğitimde çıtayı yükseltmeye devam edeceğiz.

 

KAYMAKAM ÇAY’A TEŞEKKÜR

Ben bu süreçte okulumuzu sürekli cesaretlendiren her daim yanımızda olan Sayın Kaymakamımız İbrahim Çay’a yine bu süreçte her daim zamanlarını ayıran desteklerini esirgemeyen cesaretlendiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Turgut Özbek’e ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  M.Naci Kılıç’a   ekibime, öğretmenlerime, öğrencilerime, bu vesile ile bu başarıda emek sahibi söz sahibi olan tüm paydaşlarımıza  okulumuzun başarılarını sürekli gündeme getiren  basınımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL