logo

TRAFİĞİ DE AKSATMAMAK GEREK…

Kdz. Ereğli’de İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda “Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir” mottosu ile yaya geçitlerinin ortası kırmızıya boyandı.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu beraberinde Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çelik ve Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Üstteğmen Bayram Dündar, Kdz.Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Cömert‘in de destek verdiği “Yaya önceliği, kırmızı çizgimizdir“, mottosu ile Devrim Bulvarı üzerinde bulunan yaya geçidinin orta şeridini kırmızıya boyadı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kaymakam Çorumluoğlu: “Ereğli’ye ilk geldiğimde yayalara daha fazla öncelik veriliyordu. Ama üzülerek görüyorum ki şu anda vatandaşımız biraz daha acele gidip acele gelmeye çalışıyor. Bugünkü çalışmamızın mottosu şudur. ‘Yayalarımızın öncesi kırmızı çizgimizdir’. Yayalar önceliklidir bunun anlamı bu. Renk farklılığından dolayı sürücülerimiz bunu daha rahat görecekler. Bazı yerlerde beyaz boyalarda azalmalar, çıkmalar oluyordu, sürücülerimiz görmekte zorlanıyordu. Belediyemiz sağ olsun, bu eksikliği gidermiş oldu. Hafta sonları ve akşamları belediyeden bu çalışmayı yapmalarını rica ettim. Havalar açıldığı tarihten itibaren bu boyama çalışmalarımız devam edecek.”, dedi.

“TRAFİĞİ DE AKSATMAMAK GEREK”

“Sürücülerimiz bu yaya geçitlerine dikkat etsinler ve önceliği yayalarımıza versinler. Diğer bir söylemimde yayalara mahsus. Yaya geçitlerinde öncelik yayanındır ama kendimiz arabadaymış gibi hareket ederek trafiği de aksatmamamız gerekiyor. Ereğli’nin çoğu caddesinde trafik sıkışıklığı oluyor. Bu vesileyle de vatandaşlarımız karşıdan karşıya geçerken daha seri geçmeleri, iki üç kişi bir araya gelip geçmeleri ya da telefonla konuşmadan, evinin salonunda yürür gibi yaya geçidini kullanmamaları gerekiyor.”

“KURALLARA UYMAK ÖNEMLİDİR”

“Dün akşam bir trafik kazası oldu. İki vatandaşımızı kaybettik. Trafik önemlidir, kurallara uymak önemlidir. Bakanlığımızın yapmış olduğu çalışmalar sonunda ciddi manada kazalarda azalmalar görülüyor. Trafikte hayatını kaybeden akrabanız olur, çocuğunuz olur, siz olursunuz. Mutlaka can kaybı diye bakmamak lazım.  Engelli de kalabilirsiniz trafik kazası sonucunda. Bu konularda biraz daha dikkatli olmakta fayda var. Kırmızı çizginin duyurulması konusundan hassasiyetinden dolayı basın mensuplarına teşekkür ediyorum” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx