Genel Gündem Tüm Manşetler

TOPTAN EMEKLİLİĞE, DİĞERLERİ İSTİFAYA ÇAĞIRILDI

AKP Kilimli Kurucu Belde Başkanı Mahmut Kefelioğlu yazılı açıklamasında, mevcut belediye başkanının aday gösterilmesi  durumunda seçimleri kaybedeceklerini daha önce açıkladıklarına vurgu yaparak  “30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde üzülerek gördük ki..

TOPTAN EMEKLİLİĞE, DİĞERLERİ İSTİFAYA ÇAĞIRILDI

kilimli-ercan-candani-ornek-gosterdi

AKP Kilimli Kurucu Belde Başkanı Mahmut Kefelioğlu yazılı açıklamasında, mevcut belediye başkanının aday gösterilmesi  durumunda seçimleri kaybedeceklerini daha önce açıkladıklarına vurgu yaparak  “30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde üzülerek gördük ki haklılığımız bir kez daha kanıtlanmış oldu. Bize göre bu sonucun alınmasının sorumluları Milletvekilimiz Sn. Köksal TOPTAN, İl Başkanımız Hamdi UÇAR, AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Metin KARADUMAN, Kilimli İlçe Teşkilat Başkanı ve Seçkin Özdemir’dir” dedi.

 

Kefelioğlu seçimleri değerlendiren açıklamasında “AKP Gönüllüleri adına” görüşlerini şöyle dile getirdi:

Seçkin Özdemir adaylığı açıklandıktan sonra Kilimli ‘de birleştirici olmamış, diğer Aday adaylarını bir kere olsun ziyaret etmemiş, ilçe teşkilatı nezdinde yaptıkları hiçbir etkinliğe diğer Aday adaylarını davet etmemişlerdir. Yine Kilimli ‘de geçmişte partiye gönül vermiş, teşkilatın çeşitli kademelerinde görev almış kişiler baskıcı bir politika güdülerek dışlanmış, kendilerinden olmayan herkesi ötekileştirerek bu mağlubiyetin alınmasına zemin hazırlamışlardır.

 

İl Başkanımız Sn. Hamdi Uçar’ın seçim sonrası yapmış olduğu basın toplantısında sarf ettiği “Davaya İhanet Ettiler” sözüne katılmıyoruz kaldı ki seçim öncesi Kilimli için biz üzerimize düşen uyarıları yapmamıza rağmen, hassasiyetlerimize kulak tıkayanlar asıl ihaneti kendileri yapmışlardır. 

 

Yine il başkanımızın söylemiş olduğu “KÖKSAL BEY DAHA ÇOK KİLİMLİ’YE YÜKLENDİLER AMA BUNA RAĞMEN SEÇİM ALINAMADI” sözüne de katılmıyoruz. Sn. Köksal TOPTAN seçim süresince Kilimli ‘de Pazaryeri ve birkaç esnaf ziyaretine katılmak ile çalışmış sayılır mı? Diye soruyoruz. Oysa ki yapılması gereken Kdz. Ereğli’de Sn. Ercan CANDAN ve İlçe Teşkilatının yapmış olduğu gibi bir çalışma olmalıydı. Bu noktada İl Başkanımız Sn. Hamdi UÇAR’A soruyoruz:

 

·         Basın toplantınızda “Belediye başkanımız 5 yıllık dönem içinde halkın teveccühünü kazanamamış. Halkımızla iletişimde sıkıntılar olmuş. Halkın beklentilerine cevap verememiş” dediğiniz bir adayı Kilimli ’de nasıl ve neye göre belirlediniz?

·         Siz İl Başkanı sıfatı ile Kilimli ’ye gelerek seçimin kazanılması adına ne yaptınız?

·         Kilimli ‘de “muhalif” adını verdiğiniz kimlerle görüştünüz?

·         Kilimli ’deki ilçe teşkilatımız, tarih yazıp fark atacaklarını söylediler, acaba teşkilat ne kadar bütünleştirici oldu, muhalif ya da küskünleri ne derece dinlediler?

·         Aday belirleme sürecinde yaşanan gelişmelerde küstürdüğünüz insanlarla, seçim süresi boyunca bir defa olsun görüştünüz mü? Yapmış olduğunuz hangi etkinliğe onları davet ettiniz.

 

 

Şimdi de seçimin kaybedilmesine mazeret arıyorsunuz.

Kamuoyunun bilmesini isteriz ki ortada bir başarısızlık var ise bunun sorumluları yukarıda da belirttiğimiz gibi başta Milletvekilimiz Sn. Köksal TOPTAN, İl Başkanımız Hamdi UÇAR, AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Metin KARADUMAN, Kilimli İlçe Teşkilat Başkanı ve Seçkin Özdemir’dir. Halkın hassasiyetleri göz ardı edilip, kendi düşünceleri doğrultusunda dizayna kalkışanlar bu mağlubiyetin sorumluluğunu alıp gereğini yapmalıdır. Aksi takdirde önümüzdeki Genel Seçimlerde aynı hezimeti bu sefer daha fazla yaşanacağı aşikârdır.

 

Bu doğrultuda Köksal TOPTAN’I emekliliğe, İl Başkanı Hamdi UÇAR, Merkez İlçe Başkanı Metin KARADUMAN, Kilimli İlçe Başkanı Cavit Taşçı’yı istifaya davet ediyoruz. Artık AK Partimizin Zonguldak’ta yeni, heyecan ve misyonu olan, genç, dinamik kadrolarla yola devam etmesinin zamanı gelmiş ve geçmektedir. Zonguldak’ın kaybedecek vakti kalmamıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL