Siyaset Tüm Manşetler

TOP GENEL MERKEZDE

Karadeniz Ereğli adayının kısa süre içerisinde açıklanacağını açıklayan Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Genel Merkez ataması ile ilçe yönetimini sürdürdüklerini hatırlatarak genel merkezin belirleyeceği isim için çalışacaklarını vurguladı…

TOP GENEL MERKEZDE

akp ereğli

Karadeniz Ereğli adayının kısa süre içerisinde açıklanacağını açıklayan Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Genel Merkez ataması ile ilçe yönetimini sürdürdüklerini hatırlatarak genel merkezin belirleyeceği isim için çalışacaklarını vurguladı.

 

Ak Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, İlçe Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Belediye Başkan adaylığı sürecine ilişkin bilgiler verdi Ereğli Belediyesi’nin mevcut başkanına eleştirilerde bulundu. Yerel seçimlerde aday belirleme sürecinin sonuna gelindiğini ve diğer partilerin adaylarını açıkladığını hatırlatan İlçe Başkanı Çakır, “Assolistler sahneye en son çıkar. Adalet ve Kalkınma Partisi en son Salı veya Çarşamba günü netleşip açıklanacaktır. Son değerlendirmeler yapıldı isim soracaksanız net şuan değil” dedi.

 

“GENEL MERKEZİN GİZLİ ANKETLERİ VAR”

Ereğli Belediye Başkanlığı için 5 aday adayının bulunduğunu ve öncelikle bu 5 aday adayının değerlendirmeye tabi tutulacağını belirten Çakır sürece ilişkin şu bilgileri verdi:  “Önce komisyonda mevcut 5 aday adayımız var. Bunlar ile ilgili değerlendirmeler yapılıyor gerek görülmesi durumunda genel merkezimizin burada yürüttüğü gizli anketler var. Onlar hazırlanıyor temayüller hazırlanıyor ona göre ciddi bir çalışma yapılıyor. Onların da işleri kolay değil biz de geçen Ankara idik. Biz şunu söylemek zorundayız adayımız kim olursa olsun biz seçimlerin iddialı partisiyiz Ereğli’nin artık iktidar güneşine Adalet ve Kalkınma Partili bir belediyeye ihtiyacı var.

 

“EREĞLİ’DE BÖYLE BİR SAF YOK”

Görüyorsunuz meclis ile alakalı bir şey söyleniyor belediye başkanı kendi encümenine numunelik meclis üyesi seçtiremiyor insanlar şunu söylüyor bunu ben de söylüyorum ben bir dönem daha aday olacağım ondan sonra olmam şık olmaz Ereğli’ye yapılması gerekenleri yaptık ben de şunu söylüyorum 5 yıl sonra siyasi hayatının biteceğini kabullenen bir siyasetçi Ereğli’de yatırım yapmaz. Şöyle düşünün 5 Sene sonra yıkılacak bina var yatırım ömrünü tamamlamış bu bina yıkılacak bu binayı satın alırmısın desek Ereğli’de böyle bir saf yok. Ereğli halkı uyanıktır, Ereğli halkı Ereğli’nin geleceğinden yana oy kullanacaktır.

 

POSBIYIK TORUN SEVSİN

Halil Posbıyık bundan önceki yapmış olduklarından dolayı kendisine mutlaka hataları artıları eksileri olmuştur artık Ereğli’nin önünü açma zamanı gelmiştir. Kendisinin Ereğli’ye yapacağı en büyük hizmet bundan sonra torun sevmekle ilgilenmesi daha iyi olur. Allah kendisine de hayırlı torunlar nasip etsin deriz”

 

O İDDİALAR YALAN ÇIKTI

Çakır, kamuoyunda Ak Parti Genel Merkezine giderek aday sürecine ilişkin tavır sergilediğine dönük haberlerin de yalan olduğunu vurgulayarak, “Olmamış bir şeyi olmuş gibi konuşmak bir şey ifade etmez. Biz teşkilat mensubuyuz biz de atama ile gelmiş Genel Merkezin ataması ile görevlendirildik. Genel Merkezin onay gördüğü bize gönderdiği kim olursa olsun çalışacağız. Adaylar noktasında görüşlerimiz olacaktır ama görüşlerimizi o şekilde belli etmeyiz. Genel Merkeze gideriz komisyona artıları ve eksileri söyleriz karar komisyonundur. Herkes bir raporlama yapılıyor, temayüller anketler bir havuzda toparlanıyor ve en makül adayı seçiyorlar. Kim gelirse gelsin biz çalışırız. Ereğli’de tarih yazmak istiyoruz. Ereğli’ye yapılacak en güzel eser zafer kazanmak iktidarla belediyeyi buluşturmaktır”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL