Genel Gündem Tüm Manşetler

TERSANELERE HEYET GELİYOR

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kdz. Ereğli tersaneler bölgesinde inceleme yapmak üzere, teknik heyetin gönderilmesi için Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir’i ziyaret ettiğini bildirdi. Milletvekili Çaturoğlu yaptığı açıklamada şu..

TERSANELERE HEYET GELİYOR

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kdz. Ereğli tersaneler bölgesinde inceleme yapmak üzere, teknik heyetin gönderilmesi için Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir’i ziyaret ettiğini bildirdi.

Milletvekili Çaturoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Geçtiğimiz yıl Milli Savunma Bakanlığında tersanecilerimizle birlikte yaptığımız toplantıda Zonguldak ve Kdz.Ereğli’nin ekonomik sorunları ve çözüm yolları ile, “MİLGEM’’ Milli Gemi projelerinin birinin veya diğer gemilerin (hücum bot, vs.), dost ve müttefik ülke savaş gemilerinin Kdz. Ereğli tersanelerinde imal edilmesi konuları görüşülmüş ve teknik bir heyetin bölgede inceleme yapmasına karar verilmişti. Dün Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir’e yaptığım ziyarette Sayın Demir ile bu konuları yeniden görüştüm ve önümüzdeki birkaç gün içerisinde Kdz.Ereğli tersanelerinde inceleme yapmak üzere teknik bir heyetin bölgeye gelmesini kararlaştırdık. İlimizin sorunlarına göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir’e teşekkür ediyorum.’

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL