Genel Gündem Tüm Manşetler

TEMEL ATILDI

Kdz.Ereğli’de, Süleymanlar Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından proje ve hazırlık çalışmaları tamamlanan ve Doktorlar Sitesi’ndeki bir arazi üzerinde yapılacak Seyyit Nasrullah (Hacı Baba) Camisi’nin temeli 2011 yılından bu..

TEMEL ATILDI

162_8304_dsc-0339

Kdz.Ereğli’de, Süleymanlar Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından proje ve hazırlık çalışmaları tamamlanan ve Doktorlar Sitesi’ndeki bir arazi üzerinde yapılacak Seyyit Nasrullah (Hacı Baba) Camisi’nin temeli 2011 yılından bu yana süren davanın lehte sonuçlanması sonucu düzenlenen törenle atıldı.

Zonguldak Valisi Ali Kaban, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli Müftüsü Recai Albayrak, Erdemir eski genel Müdürü Kerim Dervişoğlu ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törende Kuranı Kerim tilaveti ardından dernek başkanı Ahmet Meriçli, temel atma sürecine kadar caminin yapılması için sürdürülen çalışmaları anlattı.
  
“BİZLERE DESTEK OLDULAR”
 
Çalışmalara 2011 yılında başlamalarına rağmen imar ve ruhsat konusunda sıkıntılar yaşandığını ve İdare Mahkemesi’nde devam eden davanın Mart 2014’te tamamlandığını dile getirerek, “Bu tarihten sonra zaten hazır olan planımız çerçevesinde hazırlıklarımızı tamamladık ve bu gün temelimizi atıyoruz. Gerek mahkeme sürecinde gerekse sonrasında bir çok iş adamımız maddi ve manevi katkılarıyla bizlere destek oldu. Onlara ve özellikle bürokratik işlemleri aşmamızda verdikleri katkılardan dolayı Kaymakamımıza ve Sayın Valimize teşekkür ediyorum” dedi.
Meriçli, caminin 2,5 milyon liraya mal olacağını sözlerine ekledi.
 
  
  
İLK HARÇ DÖKÜLDÜ
 
Meriçli’nin konuşması ardından, projenin mimarı Haluk Okur caminin planı, bölümleri ve işlevleri hakkında bilgi vererek, “Caminin sadece bir ibadethane olmayacağını, ek bölümleriyle bir külliye olacağını ve Selçuklu mimarisinin özelliklerini yansıtacağını” söyledi. Ereğli Müftüsü Recai Albayrak’ın yaptığı konuşma ve duanın ardından kurban kesildi ve protokolün katılımıyla caminin temellerine ilk harç döküldü.
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL