Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

TEKİN “MİLLETVEKİLİM” DEDİ!

CHP Zonguldak Milletvekili Aday Adayı  Şerafettin Turpcu, “Cumhuriyetimizin ve Atatürk düşüncesinin tekrar insanlarımızın çok fazla acı çekmeden değerini anlamaları için 7 Haziran Genel Seçimleri bir fırsattır” dedi. Turpcu, partisinin Zonguldak’ta..

TEKİN “MİLLETVEKİLİM” DEDİ!

cumhuriyetv-e-ataturk-dusuncesini-3ahsw

CHP Zonguldak Milletvekili Aday Adayı  Şerafettin Turpcu, “Cumhuriyetimizin ve Atatürk düşüncesinin tekrar insanlarımızın çok fazla acı çekmeden değerini anlamaları için 7 Haziran Genel Seçimleri bir fırsattır” dedi.

Turpcu, partisinin Zonguldak’ta gerçekleştirilen ön eğilim yoklamasında üyelerden aldığı 3067 oy ile birinci sırada çıkması sonucu başladığı teşkilat ziyaretlerini CHP Alaplı İlçe Başkanlığı ile sürdürdü. Turpcu’yu, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve CHP İlçe Başkanı Hüseyin Torun ile bazı partililer ilçe binası girişinde karşıladı.

TEKİN “MİLLETVEKİLİM” DEDİ!

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, “artık milletvekilim diyebiliriz” diye başladığı konuşmasında Turpcu’nun, Zonguldak’ta yapılan ön eğilim yoklamasından birinci sırada çıktığını hatırlatarak, “ön eğilimde birinci sırada çıkan Şerafettin  Bey’e hayırlı olsun diyorum.  Şimdiden başarılar diliyorum. Güzel bir ekip ve güzel bir çalışmayla Zonguldak ve Türkiye’de CHP iyi bir yere gelecektir” dedi.

CHP Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Torun da, “7 Mart’ta yapılan ön eğilim yoklamasında üyelerin verdiği oylarla Zonguldak’ta 1. Sırada çıkan Turpcu, hem nezaket, hem teşekkür hem de yapacağı çalışmalarla ilgili bizleri ziyaret etmişlerdir. Ben, örgütüm ve şahsım adına sayın Turpcu’ya hoş geldiniz diyorum” diye konuştu.

EREĞLİ VE ALAPLI’YI MUTLU EDECEK SIRALAMA

Turpcu, burada partililere hitaben yaptığı konuşmada, ön eğilimde Alaplı’da birinci çıkan Milletvekili Aday Adayı Adil Ateş’in ardından ikinci olmasının kendisini gururlandırdığını belirterek, şunları kaydetti:

“7 Nisan’da listelerimiz kesinleşecek. Muhtemeldir ki, Alaplı ve Ereğli bölgemizi de mutlu edecek şekilde listelerimiz tamamlanır. Öyle olacağını da umuyorum. Her ne kadar bunun ismi eğilim yoklaması ise de bir ön seçim yaşadık. Bu seçimler sadece Zonguldak’ta olmadı, büyük şehirlerde de yapılıyor. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da İzmir’de ön seçime giriyor. İstanbul’da 200 binin üzerinde üyemiz oy kullanacak. Ankara ve İzmir de o şekilde. Bu da şu demektir; artık Ankara’dan sadece genel merkezin veya Merkez Yürütme Kurulu’nun belirlediği adaylar değil, üyelerimizin, hepimizin oy kullanarak yaptığımız bir durum ortaya çıkıyor. Bunun faydalarını da görüyoruz. Toplumda en azından ‘CHP demokrasiyi hayata geçiriyor’ deniliyor. Böyle bir saygınlık görüyoruz. Bu da partimizin propagandası oluyor. İnanıyorum ki bundan sonra da, belediye meclis üyeliklerinden il genel meclis üyeliklerine ve belediye başkanlıklarına ve tabi ki milletvekilliğe artık CHP üyeleri karar verecektir. Umarım önümüzdeki yıllarda da buradan milletvekili adayları çıkmaya devam eder. Dolayısıyla ilçe başkanlarımız olsun, belediye başkanlarımız olsun bu süreci görürler. Biz çeyrek asır bekledik, inşallah onlar o kadar beklemezler.”

HÜKÜMETİN GİDİŞİNİN SESLERİ GELİYOR

Zonguldak’ta uzun yıllar sonrası ilk defa ön eğilim yoklaması yapılıyor olmasının belli kırgınlıklar, gönül koymalar olabileceğini dile getiren Turpcu, şöyle konuştu:

“Çünkü böyle bir alışkanlığımız yoktu. 16 güçlü aday adayı arkadaşımız vardı. Bir birimizle yarıştık. Sonuçta da partililerimiz ortaya net bir tablo koydu. Tabi bundan sonraki süreçte milletvekilleri şu, bu olmuş öneminden ziyade önemli olan 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerdir. Seçimlere bu sefer daha farklı gidiyoruz. CHP iktidarının ayak seslerini duyabiliyoruz. Hükümetin gidişinin sesleri de geliyor, bunu da görüyorsunuz. Kendi içlerinde bir birlerine girdikleri gibi partilileri bir belediye başkanlarının yaptıklarını bir hükümet sözcüsü anlatabiliyor. Bugün yine başbakan yardımcısının bir açıklaması var; ‘bir partiden çok korkuyoruz’ diyorlar. Aslında onlar tabi ki o parti ile kol kola gidiyorlar. Neden bir birlerinden korkuyorlar, onu da anlamış değilim.

“Önemli olan ülkemiz, Türkiye diyorduk…”

Hani önemli olan ‘ülkemiz, Türkiye’ diyorduk. Atatürk’ün aydınlıkçı, Cumhuriyetçi değerleri diyorduk. Tam da bunları savunmanın, tekrar bunları ülkemizde bu değerleri gündeme getirmenin zamanıdır. AKP’nin ülkeyi düşürdüğü karanlıktan Atatürk’ten ve Cumhuriyet değerlerinden uzaklaşarak ülkenin nereye geldiğini, Ortadoğu bataklığını görüyoruz. Binlerce insanın hayatını nasıl kaybettiğini, Atatürk’ün ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ sözünün ne kadar geçerli olduğunu, maceraların ülkeleri nerelere getirdiğini, Arap ülkelerinin adeta kan içerisinde kaldığını, milyonlarca insanın kan denizinde boğulduğunu görebiliyoruz.

Demek ki bu Cumhuriyeti kuranlar, başta Büyük Atatürk olmak üzeri çok ileri görüşlü insanlarmış ki, bugüne kadar böyle bir felaket yaşamadık. Ama bundan sonra bataklıklarda felaket yaşamayacağımız anlamına gelmiyor, çünkü etrafımız kan gölü içerisinde. Dış politikanın ne kadar önemli olduğunu da görüyoruz. Cumhuriyetimizin ve Atatürk düşüncesinin tekrar insanlarımızın çok fazla acı çekmeden değerini anlamaları için 7 Haziran Genel Seçimleri bir fırsattır.”

YILLAR SONRA TEKİN İLE…

CHP Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Şerafettin Turpçu, Belediye başkanlığına seçilen Nuri tekin ile birlikte Alaplı’ya ne bir kan, yeni bir can geldiğini savunduğu sözlerini şöyle sürdürdü.

“Burada belediyeyi yıllar sonra olsa da Nuri kardeşimiz ile beraber aldık. Bunun üzerinde durmamın sebebi, kırsalda başta olmak üzere tüm ilçelerimizde –biraz Çaycuma kırsalında oylarımız AKP ile başa baş gibi- ama diğer ilçelerimizin kırsalında gerideyiz. Alaplı’da da böyle olduğunu biliyorum. Şehir merkezlerinde ise eşit durumdayız.

“Kırsalda oylarımızı artırmalıyız”

Dolayısıyla bizim için şehir merkezlerinden daha fazla kırsal alanda çalışmaları hızlandırmalıyız. Kırsalda AKP’yi köylerde karşılamak gerekir. Bunun için kırsalda yaşayan, kırsalı bilen kadın ve erkeklerimizle beraber o bölgelere gideceğiz ve oralarda AKP’nin bizden aldığı oyları geri alacağız. En azından oradaki eşitliği sağlarsak, bizim de Zonguldak’taki milletvekili sayımızı 2’ye katlama durumumuz var.

Genelde AKP’de bir düşüş var. AKP’nin verdiği tahribat, Anavatan’ın verdiği tahribattan çok daha fazla. Her işin bir sonu olduğu gibi, bunların da sonu geldiğini görüyoruz. Ama Alaplı’daki alacağımız her oy milletvekili sayımızı artırmayla ilgili bir değer taşıyor. Umarım 7 Nisan sonrası 5 milletvekili adayımızla daha güçlü bir şekilde bölgenin yeni nefesi, yeni bir sesi olursak, net sonuçlar verecektir.”

“7 HAZİRAN’DA ZAGERE ULAŞACAEĞIZ”

Ziyaret ettiği bölgelerde, “AKP’nin eridiğinin” konuşulduğunu ileri süren Turpçu, şunları söyledi:

“Dolayısıyla, parti içerisinde birlik, bütünlüğün sağlamanın, tüm aday adaylarını seferber etmenin, hep beraber bu mücadeleyi vermemizin tam vaktidir. Ön seçimde aktifleşen ve canlanan çok sayıda üyemizden aldığımız heyecanla birlikte bu mücadeleyi 7 Haziran’da zafere he beraber ulaştıracağımıza inanıyorum. Artık bunun zamanı geldi.

CHP’nin iktidara gelmesi demek, başta ülke içerisindeki gerginlikler olmak üzere, dış politikamızla ilgili yaşanmakta olan, ipuçları ortaya çıkan gerginliklerin de, -Allah korusun- savaş tehlikelerinin bertaraf edilmesiyle ilgili CHP bir sigortadır.

Bölgede istihdam çalışmaları

Ayrıca bölgemizde müthiş bir göç ve işsizlik var. Burada Erdemir özelleştikten sonra burada işler tersine döndü. Tersaneler kapandı, yeni iş alanları yok. Yoksulluk, işsizlik had safhada. Genel Başkanımız ve genel merkezimiz bu konuda çok ciddi çalışmalar yapıyor. Sayın Genel Başkanımız ilk açıklamasında emeklilere bayram ikramiyesi verileceğini duyurması ile büyük bir çıkış yakaladık. Yoksul ve işsiz halkımızı ilgilendiren buna benzer çok büyük projelerimiz var. Bu konuda geçen seçimde yaptığımız hataları da yapmıyoruz. Geçen seçimde seçimlere az süre kala projeleri peş peşe sıraladık ancak birini anlatamadan diğeri geldi. Örneğin Aile Sigortası projesi çok önemliydi. Bu seçimlerde ise yeterli zaman var. Dolayısıyla Filyos projesi ile demir-çelik ve tersanelerin hayat vereceğini biliyoruz.

Partimizi Zonguldak’ta birinci parti çıkarmak, Ereğli ve Alaplı kırsalındaki oylarımızı zirveye taşımayla ilgili koşullar olgunlaşmakta, ortam güzelleşmektedir.”

Turpcu, milletvekili aday adayları Adil Ateş ile Muhabbet Tezel’in de toplantıya katılmak istediklerini belirterek, “ancak İstanbul’daki programa gittikleri için katılamayacaklarını bana bildirdiler” dedi.

Toplantıya, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, CHP İl Başkan Yardımcısı Engin Güner, İl Yönetim Kurulu Üyeleri İhsani Kenanoğlu, Lütfi Temiz, CHP İlçe yöneticileri, çok sayıda kadın ve erkek partili katıldı.

Turpcu, ziyaretin ardından eşi Hanım Turpcu ile birlikte Ankara’ya hareket etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL