Spor

SİZİ UEFA’DA GÖRMEK İSTERİZ..!

Karadeniz Ereğli 1. Amatör Küme takımlarından Zonguldak Ereğli Spor, yazılı bir açıklama yaparak kınama yayınladı. Yapılan kınamada hafta sonu oynanan Bayatspor karşılaşmasında yaşanan acı tablo ve maçın hakemine isyan vardı…

SİZİ UEFA’DA GÖRMEK İSTERİZ..!

ZES KINIYORUZ

Karadeniz Ereğli 1. Amatör Küme takımlarından Zonguldak Ereğli Spor, yazılı bir açıklama yaparak kınama yayınladı. Yapılan kınamada hafta sonu oynanan Bayatspor karşılaşmasında yaşanan acı tablo ve maçın hakemine isyan vardı. Zonguldak Ereğli Spor Kulübünden Yönetim Kurulu adına yapılan yazılı açıklama şöyle;

Zonguldak Ereğli Spor Yönetim Kurulu olarak geçtiğimiz Pazar günü (17.01.2015) oynamış olduğumuz Bayatspor sözde futbol müsabakası ama gerçekte meydan muharebesi ile ilgili yazılı açıklama yapma gereği duymuş bulunuyoruz.

Sahaya futboldan yoksun bir anlayış ile nasıl çıkılır bunun en iyi örneğini bu sözde futbol karşılaşmasında yaşadık. 40 yaşında bir kişinin 15 yaşındaki oyuncunun ayağını kırılmasına sebebiyet verecek derece hırslı olması, her bir oyuncuma topa müdahaleden çok ayağına müdahale ediliyor olması ve maçın hakeminin de tüm bu yaşananlara seyirci kalması kabul edilebilir değildir. Zonguldak Ereğli Spor’un hedefi play of ya da şampiyonluk gibi geçici hevesler değildir. Bizim başarı anlayışımızdaki ölçü, kaç tane gence spor yaptırıyor olmamız ve kaç tane genci Türk futboluna kazandırıyor olmamızdır. Oyuncularımızdan Ayberk, İsmail, Durmuş ve Umut’un yaşadığı durum ortadadır. Saha içerisinde meydan muharebesine katılmış asker gibi teknik futboldan çok adam yaralamaya ve sakatlamaya yönelik oyun sergileyen Bayatspor’u esefle kınıyoruz.

Bu neyin hırsıdır? Geçmişimizde yaşadığımız ama bizim bilemediğimiz ne vardır? Şayet böyle bir sorun yoksa bu sizdeki saha içerisindeki Zonguldak Ereğli Spor korkusu düşmanlığı nedir? Bayatspor’un şunu bilmesini istiyoruz. Bizim takım olarak ideallerimiz var. Biz gençlere kolej havasında spor yatırıp, Türk futboluna kazandırmanın peşindeyiz. Peki, siz neyin peşindesiniz? Siz neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz? Bizde paralı asker yok. Bizim rakibimize karşı iyi ve ahlaklı futbol oynama hedefimiz vardır. Biz o kadar erdemli kulübüz ki bize karşı oynatacağınızı bildiğimiz halde daha önce takım kaptanımız olan Mehmet Fidan’ın lisansını size verdik. Sizin gibi korkularımız olsaydı o lisansı bizim maçımızdan sonra verirdik. Ama siz bizim kadar yürekli değilsiniz. Sizi istemeyen ve sizde spor yapmak istemeyenlere sırf sizinle tartıştılar diye lisans veremiyorsunuz. Çünkü size rakip olacaklar diye korkuyorsunuz. Biz Zonguldak Ereğli Spor olarak kimsenin spor yapmasına Bayatspor gibi engel olmadık, olmayacağız. Oyuncularımızın elleri ve ayakları yara bere içinde olduğu gibi yürüyemez hale getirdiniz. Gençliğe yaptığınız bu saygısızlığı yıllarca üzerinizde taşıyacaksınız. Sizi Allaha havale ediyoruz. İnsan sağlığını, sporcu sağlığını dahi hiçe sayıp o çok önemsediğiniz 3 puanla UEFA kupasına katılırsınız.

Maçın Hakemi Hüseyin Yavuz’un takımımız karşılaşmalarındaki tutumu 3 yıldır devam etmektedir. Nedense hakeme şerefsiz diyen, saha içerisinde adeta oyuncularımızın ayaklarını kırarcasına oynayan zihniyete 3 maymunu oynamasına hiç ama hiç şaşırmadık. Oyuncumuzun ayağını kırdığı için ayıp olmasın diye sarı kart vermesi buna en iyi örnekti. Bu açıklamayı maçı kaybetmiş bir takım olarak yapmıyoruz. Spora hizmet, gençliğe hizmet anlayışını kaybetmiş bir takım olan Bayatspor’un bundan sonraki karşılaşmalarda aynı tutumu sergilememesi ümidi ile yapıyoruz. Zonguldak Ereğli Spor’un tek hedefi gençliktir, gençliğe hizmettir. 3 puanlar ya da şampiyonluklar bir gün sizi tarihe gömer. Ama yetiştirdiğiniz oyuncularsa sizi tarih yapar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL