Spor

SİZ PEYGAMBER TORUNUMUSUNUZ?

17 Nisan’da Bölgesel Amatör Ligin başlamasına karar verildi. Bu alınan karar birçok futbolcuyu tatmin etmese de kötünün iyisi diyerek gazını almaya yetti. Süper Amatör Lig, 1 ve 2.ci Amatör Liglerin..

SİZ PEYGAMBER TORUNUMUSUNUZ?

17 Nisan’da Bölgesel Amatör Ligin başlamasına karar verildi.

Bu alınan karar birçok futbolcuyu tatmin etmese de kötünün iyisi diyerek gazını almaya yetti.

Süper Amatör Lig, 1 ve 2.ci Amatör Liglerin yanı sıra alt yapı kategorileri oynatılmayacak. Yani sezonları başlamadan bitti. Bir futbolcu olarak en azından Bölgesel Amatör Ligin başlayacak olmasından memnuniyetimi dile getirebilirim. Aslında bu durum BAL Ligi takımları için bir fırsat diyebiliriz. Dışarılardan fahiş fiyatlarda oyuncu getirip puan tablosunda istenilen yerde olmamaktansa, bölgemdeki oyuncuları kadroma katarak hem ekonomik sıkıntının bir nebze önüne geçer hem de bölgede kaybettiğim ‘bunlar sanırsın bizim takım değil’ algısını kırarım.

Ereğli Belediyespor kendi kadrosunda bulunan bölgemiz oyuncularını pek fazla önemsemedi. Hani halk tabiri ile ‘olsa da olur, olmasa da olur’ dedi. Ne kaybettiler ne kazandılar orasını kendilerine sormak lazım.

Geçtiğimiz günlerde Kaan Yıldırım gibi desteklendiğinde çok güzel işlere imza atabilen bir oyuncuyu daha kaybettiler. Onlara sorarsanız ‘yok yandan gidiyor, yok ortadan yürüdü, yok istenilen olmadı’ gibi birçok içi boş bahanelere sığınacaklardır.

He bu arada Ereğli Belediyespor hiçbir oyuncunun parasını vermemezlik yapmadı. Umarım bu imajını kaybetmemiştir!

Birde şu konuya açıklık getirmek istiyorum.

Bizim özellikle Ereğli’de şayet Ereğli Belediyespor’u eleştirirseniz ki bu yapıcı dahi olsa kesin Ereğli Belediyespor düşmanısınız. Bu algı genelde meşhurdur. Eleştiremezsiniz. Halk arasında hatta bizim köyde genelde kızınca kullanırız ‘niye eleştirilmeyeceksiniz? Siz peygamber torunumusunuz’ derler.

Hatta bazı eleştirmenlerin yazılarını şahsımın da çok sevdiği değerli efsane başkanımız Halil Posbıyık’a eleştirisel paragrafları getirip yazının tümünü getirmeyenlerin olduğunu duydum. Başkan da ne bilsin? ‘Ya öylemi? Tamam’ diyerek tavır alırmış.

Şimdiden önlemini almak için söylüyorum.

Kim ne tavrı alır bilmem. Ama birçoğunuz benim kadar Ereğli Belediyesporlu olamazsınız. Olan parayla herkes yöneticilik yapar. Önemli olan ise yokluk içindeyken başarıyı yakalamaktır. Bunun içinde zaten ilk önce aile olmak gerekir.

Aile olmayı başaramıyorsanız zaten başarılı değilsinizdir. Ama aile olmak sucuk partisi vermekte değil.

Bir sonraki yazımda Ereğli Belediyespor alt yapısına değineceğim. Sonuçta oradaydım. Konunun direk muhatabıyım.

Saygılarımla…

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL