Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

SİZ İKİNİZ ADAMIN ÖZÜSÜNÜZ

Zonguldak’ın Edeğli İlçesi’nde, eski Devlet Hastanesi binalarının bulunduğu Süleymanlar Mahallesi’ndeki arazinin Bülent Ecevit Üniversitesi’ne (BEÜ) devrinin onaylandığı bildirildi. AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, partisinin Ereğli İlçe Teşkilatı’nda Gülüç Beldesi’ndeki..

SİZ İKİNİZ ADAMIN ÖZÜSÜNÜZ

ve-o-mujde-sonuclandi-ogzl1

Zonguldak’ın Edeğli İlçesi’nde, eski Devlet Hastanesi binalarının bulunduğu Süleymanlar Mahallesi’ndeki arazinin Bülent Ecevit Üniversitesi’ne (BEÜ) devrinin onaylandığı bildirildi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, partisinin Ereğli İlçe Teşkilatı’nda Gülüç Beldesi’ndeki Büyük Anadolu Ereğli Otel’de düzenlenen iftarda yaptığı konuşmada, aday adaylığı döneminde Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile birlikte Başbakan Ahmet Davutoğlu’nan konuşla ilgili dosya verdiklerini hatırlattı.

Milletvekili seçildikten sonra da AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır ile birlikte dosyanın takibini yaptıklarını belirten Çaturoğlu, “bunun sonucunda, Sağlık Bakanlığı’nın muvaffakiyeti,  Maliye Bakanlığı’nın da olurlarıyla, 3 Temmuz Cuma gününden itibaren eski Ereğli Devlet Hastanesi’nin yaklaşık 40 dönüm yeri ve üzerindeki 6 bina, fakülte yapılmak üzere BEÜ’ye devri uygun görülmüştür. Sanırım bu müjdeden Ereğli ve Zonguldak büyük memnunluk duyacaktır. Ereğli’mize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

UYSAL; ÖNÜMÜZDE KİMSE DURAMAZ

Çaturoğlu’ndan önce konuşmasını yapan Belediye Başkanı Uysal’da, milletvekilinin açıklamasının ardından tekrar kürsüye çıktı.

Uysal, alınan karardan dolayı çok heyecanlandığını bunun için tekrar kürsüye çıkmak istediğini belirterek, şunları söyledi:

“Bu ortamda, Sayın vekilimizden sonra konuşmamam gerektiğini biliyorum. Benim heyecanımı mazur görün. Bu neticeyi almalarından dolayı milletvekillerimiz Sayın Hüseyin Özbakır ile Faruk Çaturoğlu’na, teşekkür ediyor, tebriklerimi sunuyorum. Çünkü çok zor bir işi başardılar. İkinci teşekkürümü de bu işi başlatan, şu an aramızda olmayan sayın Prof. Dr. Ercan Candan’a teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Üçüncü teşekkürüm ise bu konuda bizleri yalnız bırakmayan Ereğli’deki tüm sivil toplum kuruluşlarına, belediye meclis üyelerimiz. İl genel meclis üyelerimiz muhtarlarımız. Başta Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere tüm esnaf ve işadamlarımıza…

Şimdi eski Devlet Hastanesi yerlerinin üniversite olmasıyla birlikte, insanda olması gereken özgüvenimizi kazandık, moral motivasyonumuzu kazandık. Geleceğe ait hayaller kurmaya geleceğe daha güvenli bakmaya başladık. Bundan sonrası Ereğli Belediyesi’ne kalsın. Yine Sayın Milletvekillerimizle uyum ve ahenk içerisinde çalışacağız. Ama bizler artık ab-u hayata ermek için ve halka hizmet yolunda ne gerekiyorsa yapacağız. Artık önümüzde kimse duramaz, bizi kimse tutamaz.”

Hatırlanacağı gibi Ereğli belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 7 Haziran Genel seçimleri öncesi, hükümet kanadında yaptığı görüşmelerde anılan yerlerin fakülte olması amacıyla BEÜ’ye devredileceğini söylemişti.

İftara katılanların alkışlarıyla birlikte Uysal, Çaturoğlu ve kürsüye çıkan Milletvekili Özbakır, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır birlikte fotoğraf çektirdi.

İftara, Eski AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Fazlı Erdoğan, Polat Türkmen, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, partili ilçe başkanları eski belediye başkanları Aydın Güngör, Bekir Çolak, bazı belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL