Genel Gündem Tüm Manşetler

ŞİMDİ HİZMET ZAMANI

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr.Hüseyin Uysal ve ekibi ilçeye kent meydanı kazandırılması yönünde Kaymakam İbrahim Çay, Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan’ın da tam destekleri ile projelendirme çalışmalarına başladı.   Kaymakam İbrahim Çay: Adliye..

ŞİMDİ HİZMET ZAMANI
dsc_0125

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr.Hüseyin Uysal ve ekibi ilçeye kent meydanı kazandırılması yönünde Kaymakam İbrahim Çay, Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan’ın da tam destekleri ile projelendirme çalışmalarına başladı.

 

Kaymakam İbrahim Çay: Adliye Binası muhtemelen Eylül ayı içerisinde yeni yerine taşınacak ve bu alan boşa çıkacak. Kaymakamlık ile Kdz.Ereğli Belediyesi hizmet binasının Kdz.Ereğli Belediyesi’ne ait olan ve Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifinin bulunduğu alana yapılmasını hedefliyoruz, böylelikle söz konusu alan rahatlıkla modern bir kent meydanına dönüştürülebilecek.

 

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal: Milletvekilimiz Prof.Dr.Ercan Candan’ın da neredeyse günlük olarak takip ettiği bizim de üzerinde durduğumuz vizyon projelerimiz arasında yer alan kent meydanı projemiz var. Kent meydanı ve çevre düzenlemesine ilişkin projeyi büyük bir titizlik ile hayata geçireceğiz. Kent meydanı ile festivaller, resmi törenler, etkinlikler rahat ve geniş bir alanda yapma fırsatını bulacağız. Belki de kent meydanı projesini Türkiye’de en çabuk ve hızlı harekete geçirecek yer Kdz.Ereğli olacaktır.

8376_proje1

 

Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr.Hüseyin Uysal, Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Cöbek, Esra Alpago, Ereğli Mal Müdürü Ferit Özçelik ile ilçeye kazandırılması hedeflenen kent meydanı projesini masaya yatırdı.

 

2 YIL ÖNCE CANDAN BAŞLATTI

Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, yaklaşık 2 yıl önce Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan tarafından gündeme getirilen kent meydanı projesinin hayata geçirilebilmesi için proje çalışmalarına başlanıldığını bu doğrultuda önemli mesafeler aşıldığını söyledi. Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen ve taslak proje üzerinde yapılan çalışmalar öncesi gazetecilere açıklamada bulunan Kaymakam İbrahim Çay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde büyük il ve ilçelerde kent meydanı oluşturulması yönünde talimat verdiğini hatırlatarak şu ifadelere yer verdi: “Milletvekilimiz Prof.Dr.Ercan Candan’ın yaklaşık 2 yıl önce başlatmış olduğu 40-50 bin kişi kapasiteli kent meydanı projesi vardı. Bilindiği gibi Hükümet Konağı, Adliye Binası ve şehirlerarası otobüs terminalinin de içerisinde yer aldığı kent meydanı projesine başladık.

 

“VATANDAŞ DAHA SAĞLIKLI HİZMET ALABİLECEK”

Adliye Binası muhtemelen Eylül ayı içerisinde yeni yerine taşınacak ve bu alan boşa çıkacak. Kaymakamlık ile Kdz.Ereğli Belediyesi hizmet binasının Kdz.Ereğli Belediyesi’ne ait olan ve Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifinin bulunduğu alana yapılmasını hedefliyoruz, böylelikle söz konusu alan rahatlıkla modern bir kent meydanına dönüştürülebilecek. Ayrıca Kaymakamlık ve Kdz.Ereğli Belediye binalarının yan yana olması ile vatandaşlarımız da daha sağlıklı ve modern ortamlarda hizmet alma şansı yakalayabilecek. Başbakanımızın büyük il ve ilçelerde kent meydanlarının oluşturulması yönünde bir talimatı oldu bu talimat doğrultusunda da zaten hazır olan proje üzerinde çalışmalarımıza hız vereceğiz”

 

“SİYASET BİTTİ ŞİMDİ HİZMET ZAMANI”

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr.Hüseyin Uysal da seçim süresi boyunca verdikleri sözlerin sonuna kadar arkasında olduklarını hatırlatarak başladığı konuşmasında, “Artık siyaset bitti şimdi hizmet zamanı. Bizim üzerinde de özellikle durduğumuz, vizyon projelerimiz arasında yer alan kent meydanı projemiz vardı. Bu proje doğrultusunda harekete geçtik ve belirlenen taslak proje üzerinde çalışmalarımıza başladık. Milletvekilimiz Prof.Dr.Ercan Candan, kent meydanı projesine son derece sıcak bakıyor ve takip ediyor. Kaymakamlık ve Adliye binalarımız var. Bilindiği gibi Adliye binası ve Hükümet Konağının bulunduğu alan yaklaşık 4 bin 600 metre karelik bir yer yapıyor yine İlçe Emniyet Müdürlüğünün yan tarafındaki otobüs durakları 5 bin metre karelik bir alan. Bu alana hem belediye hem hükümet konağı yapıldığında mevcut alan ve terminal bölgesini de işin içerisine kattığımızda 40-50 bin kişilik bir kent meydanı oluşturabiliyoruz. Yolların ve otoparkın alt bölüme inmesi başta olmak üzere uzman görüşlerinin de dikkate alınarak bir projelendirme çalışması gerçekleştireceğiz. Bu kent meydanı projesi ile festivaller, resmi törenler, etkinlikler rahat ve geniş bir alanda yapma fırsatını bulacağız” dedi.

 

“BİR İLKİ KDZ.EREĞLİ YAPABİLİR”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük il ve ilçelerde kent meydanı oluşturulması yönündeki talimatlarını hatırlatan Başkan Uysal, “Milletvekilimiz Prof.Dr.Ercan Candan konuyu neredeyse günlük olarak takip ediyor. 2 Yıldır yapılması hedeflenen bir proje. Başbakanımızın bir süre önceki kent meydanlarına ilişkin talimatları var. Biz bu işi hızlandırdık ve biran önce neticelendirmek istiyoruz. Belki de kent meydanı projesini Türkiye’de en çabuk ve hızlı harekete geçirecek yer Kdz.Ereğli olacaktır. Ben bir kez daha başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan’a, İlçe Kaymakamımız İbrahim Çay’a katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” sözleri ile konuştu.

 YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL