Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

SESLİ “Başkan Adayıyım”

Kdz. Ereğli Belediyesi Başkan Adayı Murat Sesli yöresel derneklerin başkan ve yöneticileri ile buluştuğu sabah kahvaltısında Cumhuriyet’in 100 yılında 100 proje ile Kdz. Ereğli’yi yeniden inşa etmek için belediye başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

SESLİ “Başkan Adayıyım”

Kdz. Ereğli Belediyesi Başkan Adayı Murat Sesli yöresel derneklerin başkan ve yöneticileri ile buluştuğu sabah kahvaltısında Cumhuriyet’in 100 yılında 100 proje ile Kdz. Ereğli’yi yeniden inşa etmek için belediye başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren yöresel derneklerin başkan ve yöneticileri sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Dernek başkanları ve yöneticilerle sohbet eden Sesli, 2024 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığına aday olacağını açıkladı.

Partilerin adaylarını seçime 2 ay kala açıkladığını bu nedenle adayın hayata geçirmek istediği projeleri alel acele hazırlayıp halka anlatmaya çalıştığını belirten Sesli, kendisinin bu nedenle yaklaşık bir yıldır Kdz. Ereğli’nin ihtiyaç duyduğu projeleri profesyonel bir ekibe hazırlattığını, Cumhuriyet’in 100. Yılında 100 proje ile Kdz. Ereğli’yi yeniden inşa edeceklerini söyledi. 100 proje içerisinde ütopik yada hayali hiçbir projenin yer almadığını dile getiren Başkan Sesli, başta trafik ve otopark olmak üzere Kdz. Ereğli’de sorunları çözecek, vatandaşlarımızı rahatlatacak ve yaşam kalitesini yükseltecek projeler olacağını vurguladı.

 

KDZ.EREĞLİ,ZONGULDAK’TAN KURTULMALI

 

Kdz. Ereğli için olmazsa olmaz üç önemli konu bulunduğunu, bunların üzerinde durulması ve birlikte hareket edilmesi gerektiğini ifade eden Sesli “Bildiğiniz üzere ben daha önce 20 ay belediye başkanlığı yaptım. 20 ay boyunca hizmet ettim Ereğli’ye. Bugüne kadar Ereğli’ye kim hizmet etmişse hepsine teşekkür ediyorum. Kim Ereğli’ye bir çivi çakmışsa hepsine şükranlarımı sunuyorum. Hepsi bizim için çok değerliler. Ölmüşlere rahmet, kalanlara da Allah sağlık sıhhat versin diyorum. Belediyecilik bir hizmet yarışıdır. Biz de bu yarışta var olduğumuz için buraya böyle bir girişimde bulunduk. Tabii bunun kararını verecek olan en son da Ereğli halkıdır. Biz mücadelemizi yapacağız. Kdz. Ereğli’nin öncelikle il olması için, geçtiğimiz aylarda MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin bir projesi vardı. Cumhuriyet’in 100. Yılında 100 il 1000 ilçe. Bu 100 ilin içerisinde Kdz. Ereğli her zaman vardı. 67 vilayetten sonra 81’e çıkan vilayet sayısı içerisinde de Ereğli vardı. Bartın ve Karabük il oldu. Biz de onlara bakarak il olmak istediğimizi her zaman belirttik. Ekonomi başta olmak üzere bütün kriterlere uyuyoruz il olmak için. Eğer Türkiye’de il sayısı 100’e çıkacaksa bunların içinde Kdz. Ereğli olmak zorunda. Kdz. Ereğli il olursa ekonomik şartları ve durumu çok iyi olur. Hem Ereğli hem Alaplı, daha sonra katılırsa tabii Akçakoca’nın da olduğunu hayal ettiğimiz bir il düşünüyoruz. Ereğli ve Alaplı sanayi kenti. Akçakoca’yı da turizm kenti yaparak Türkiye’de ilk 20 ilin içine gireriz diye düşünüyorum. Ereğli il olursa ne olur? Ereğli olursa büyük bir kalkınma olur. Ereğli il olursa valilik de dahil bütün müdürlükler burada olur. Zonguldak’a gitmekten kurtuluruz. Ve gelen parayı burada biz dağıtırız. Zonguldak’ın toplam gelirinin belki de %75, %80’ini karşılayan biziz vergilerden dolayı. Ama karşılığında çok cüz’i bir pay alıyoruz. Ereğli’yi sevmiyorlar. Nedense sevmiyorlar, bizi kabul etmiyorlar?Ereğli’ye gıptayla bakıyorlar, kıskanıyorlar öyle görüyorum. Ama iş hizmete gelince Ereğli 2. plana kalıyor. Bu durumları hep yaşayacağımıza il olalım, Ereğli, Alaplı, Akçakoca üçgeninde, deniz kenarında devasa bir il oluruz. Ereğli’nin il olması konusunda hepimiz elimizi taşın altına koyacağız. Hep beraber, el ele vererek Ereğli’nin il olması için mücadele edeceğiz. Tabii en son nokta cumhurbaşkanımızda bitiyor. Sesimiz ne kadar çok çıkarsa o kadar etki yaparız.”, dedi.

Dernek başkanları ve yöneticilere katılımlarından dolayı teşekkür eden Sesli, yaklaşık 2 saat süren toplantıda kendisine yöneltilen sorulara yanıt vererek sohbet etti.

Toplantı Sesli’nin dernek başkanı ve yöneticileri ile toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL