Genel Gündem Tüm Manşetler

SERTAN OCAKÇI’DAN SİNEMA İÇİN TEPKİ..

CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, Belediye tarafından tahliye edilen Atatürk Kültür Merkezi hakkında açıklamada bulundu.. Ocakçı açıklamalarında şunları söyledi.. “Değerli Ereğli insanı çok iyi bilmekte ve farkına varmaktadır ki, 30..

SERTAN OCAKÇI’DAN SİNEMA İÇİN TEPKİ..

CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, Belediye tarafından tahliye edilen Atatürk Kültür Merkezi hakkında açıklamada bulundu..

Ocakçı açıklamalarında şunları söyledi..

“Değerli Ereğli insanı çok iyi bilmekte ve farkına varmaktadır ki, 30 Mart 2014 tarihinde göreve gelen Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yerel yönetimi ile birlikte, Karadeniz Ereğli’nin sosyal ve kültürel yaşamı erozyona uğradı.

Hatırlanacağı gibi, Hüseyin Uysal başkanlığındaki belediye yönetimi, göreve başlar başlamaz ilk icraat olarak, önceki dönemde sanat ve kültürel aktivitelerin önemsendiği CHP’li belediye yönetiminden kalan ne kadar sanatsal ve kültürel aktivite varsa iptal ederek, bunların yerine kentimize yakışmayan ve kent dokumuzla örtüşmeyen cılız etkinliklere imza atmaya niyetlendi.

Son üç yıldır, toplumsal hayatın olmazsa olmazları olan ve o yaşamın en güzel renkleri olan aktivitelerden Karadeniz Ereğli insanını mahrum eden zihniyet, 45 bin liralık kira talebinde inat ettiği ve çeyrek asırdır bu memlekete can suyu olan Atatürk Kültür Merkezi Sinema Salonu’nun kapatılmasına da zemin hazırladı. Sinemanın kapanması, halkın çok büyük bir kesiminde rahatsızlık yarattı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL