Genel Gündem Tüm Manşetler

ŞEHİTLERİN ACISINA DAYANAMADI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde artan terör olaylarını protesto etmek ve şehitleri anmak için yapılan gösteri sırasında bir genç şehitlerin acısına dayanamayıp baygınlık geçirdi. Kendisine getirilen genç “Yeter, her gün şehit veriyoruz…

ŞEHİTLERİN ACISINA DAYANAMADI

sehitlerrrr_jpg08_09_2015_20_25_42881446

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde artan terör olaylarını protesto etmek ve şehitleri anmak için yapılan gösteri sırasında bir genç şehitlerin acısına dayanamayıp baygınlık geçirdi. Kendisine getirilen genç “Yeter, her gün şehit veriyoruz. Yeter artık, beni askere alsınlar” diye bağırdı.

Kdz. Ereğli ilçesinde bazı siyasi partiler ile Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri artan terör olaylarını protesto etmek amacıyla Atatürk Anıtı önünde toplanıp eylem yaptı. Dev Türk Bayrağı açan gurup “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Kahrolsun PKK”, “Ereğli uyuma, şehidine sahip çık”, “Vatan sana canım feda” şeklinde sloganlar atan gurup şehitler için saygı duruşunda bulundu ardından da İstiklal Marşı’nı okudu. Guruba slogan attıran Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Memurluğu çalışanlarından Burhan Önder, şehitlerin acısına dayanamayıp bir anda yere yığıldı. “Yeter yaa, biz bu vatanı nelerle aldık? Ben uyuyamıyorum. Dayanamıyorum” diyerek ağlamaya başlayan Burhan Önder baygınlık geçirdi. Çevredeki vatandaşların müdahale ettiği Burhan Önder bir süre sonra kendisine getirildi. Gözü yaşlı genç kendisini sakinleştirmeye çalışan doktora “Hocam ben hasta değilim. Ben çok iyiyim. O Allahsızlar sevinemeyecekler, ben askere gitmek istiyorum. Beni askere alsınlar. Ben genelkurmaya yazı yazdım, almıyorlar. Ben askere gitmek istiyorum. Beni askere alsınlar. Buradan genelkurmaya sesleniyorum; beni askere alsınlar. Aşçı, temizlikçi, çaycı olayım, beni askere alsınlar. Ben askerin yanında olmak istiyorum, başka hiçbir şey istemiyorum” diye konuştu. Önder guruptakilerle bir süre daha slogan attıktan sonra çevredeki vatandaşlar tarafından çimlere oturtularak sakinleştirildi.
Yapılan protesto eylemi olaysız bir şekilde sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL