Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

SEÇMENLERDEN İSYAN !

Karakavuz köyünde seçmen listesinde isimleri bulunan sürenin sona ermesinin ardından isimlerinin başka bir yerde görüldüğünü belirten 82 kişi Ereğli Adliyesi’ne giderek İlçe Seçim Kurulu’na itiraz etti.   Kdz.Ereğli Adliyesi önünde..

SEÇMENLERDEN İSYAN !

82-kisi-dilekce-ile-basvurdu

Karakavuz köyünde seçmen listesinde isimleri bulunan sürenin sona ermesinin ardından isimlerinin başka bir yerde görüldüğünü belirten 82 kişi Ereğli Adliyesi’ne giderek İlçe Seçim Kurulu’na itiraz etti.

 

Kdz.Ereğli Adliyesi önünde gazetecilere açıklamada bulunan Bilgin İlik, Ereğli ilçesine bağlı Karakavuz köyünde seçmen listelerinin askıda kaldığı süre içerisinde 403 kişinin bulunduğunu ancak askı süresinin ardından yaptıkları araştırmada 82 kişinin kaydının Ereğli ilçesinde görüldüğünü söyledi. İlik açıklamasında şunları söyledi: “Askı listesindeki kişilerin neden düşürüldüğünü öğrenmek için itiraz dilekçelerimizi veriyoruz. Bu durumun altında yatan nedenleri de öğrenmek istiyoruz. Bu durumun art niyet olup olmadığını öğrenmek ve oylarımızın önceki listede yerini almasını istiyoruz. Burada taraflı davranılmasını düşünüyoruz bu durumun aydınlatılmasını istiyoruz”

 

DİLEKÇE İLE BAŞVURDULAR

Köy sakinleri dilekçeler ile tek tek İlçe Seçim Kurulu’na giderek itirazda bulundu. Köylülerin itiraz dilekçesinde yer alan bilgi ise şu şekilde: “Karakavuz Köyü Ereğli adresinde ikamet etmekte iken şikayet ve neticesinde yapılan idari tahkikat gerekçe gösterilerek 23 Ocak 2014 tarihinde saat 17.00’de askı listesindeki ikametgah kaydını re’sen başka bir yerleşim yerine nakledilmiştir. Şikayet ve sonucunda yapılan idari tahkikat usulüne uygun değildir. Gerekli ve yeterli araştırma yapılmamıştır. Soyut tespitler içermektedir. İkamet ettiğimiz yerle ilgili belgelerden de anlaşılacağı üzere rızam dışında idarece yapılan ikametgeah ile ilgili yer değiştirmeler usül ve yasaya aykırıdır”

Polis Adliye çevresinde güvenlik önlemleri de alırken kalabalık daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL