Genel Magazin Tüm Manşetler

SAZDAN ADAMLAR TRT’DE

Karadeniz Ereğli Belediyesi Cumhuriyet Halk Evleri Bağlama Kursunda öğrenci yetiştiren ve ‘Sazdan Adam’ olarak bilinen Bağlama Hocası ve ustası Mehmet Ali Ürkmez, ekibiyle birlikte TRT Haber’deki Parola programına konuk oldu…

SAZDAN ADAMLAR TRT’DE

TRT2

Karadeniz Ereğli Belediyesi Cumhuriyet Halk Evleri Bağlama Kursunda öğrenci yetiştiren ve ‘Sazdan Adam’ olarak bilinen Bağlama Hocası ve ustası Mehmet Ali Ürkmez, ekibiyle birlikte TRT Haber’deki Parola programına konuk oldu.

Söyleşi ve eserlerin seslendirilmesinden oluşan program, 06 Temmuz 2014 Pazar günü saat 11.00’de TRT Haber kanalında yayınlanacak.

Mehmet Ali Ürkmez, Michael Jackson’un ölümün 5.yıl dönümü dolayısıyla kursiyerlerinden oluşan 50 kişilik müzik grubuyla yaptığı kliple gündeme geldiklerini belirtti.

Ürkmez, bu klibin tüm ulusal televizyon kanallarında yayınlanmasından ve büyük bir beğeni toplamasından dolayı ekibiyle gurur duyduğunu belirterek, TRT ve özel televizyon kanallarından program teklifi aldıklarını söyledi.

TRT’de 1 saatlik konukluğu boyunca ekibiyle bağlama gösterisi yaptıklarını, bağlamalarıyla değişik koreografiler sergilediğini de anlatan Ürkmez, müzik ve Karadeniz Ereğli üzerine söyleşi yaptıklarını belirtti. Ürkmez, Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal’ın sanata ve sanatçıya verdiği değeri ve desteği anlattığını ifade etti. 

Ereğli’de çekilmesi planlanan Alemdar Gemisi’nin de içinde bulunduğu bir belgesel için TRT Belgesel kanalından proje teklifi aldıklarını vurgulayan Ürkmez, ulusal festivallerden de davet aldıklarını ifade etti.

Sazdan Adam, tüm Ereğli halkını Pazar günü saat 11.00’de TRT Haber kanalı için ekran başına davet ederken, katkılarından dolayı da Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a, Halk Eğitim Müdürü İzzet Şahin’e ve projeye keman ve kemençesiyle renk katan Ereğli’nin sanatçısı Ergin Vefasız’a teşekkür ediyorum. 

TRT1

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL