Genel Gündem Spor Tüm Manşetler

ŞAMPİYONA BAŞLADI..!

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen ve Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Oturarak Voleybol Türkiye Şampiyonası öncesi, teknik toplantı ve fikstür çekimi yapıldığı bildirildi. Başkan Yardımcısı Nazım Erdoğan,..

ŞAMPİYONA BAŞLADI..!

turkiye-sampiyonasi-basladi-yx7i6

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen ve Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Oturarak Voleybol Türkiye Şampiyonası öncesi, teknik toplantı ve fikstür çekimi yapıldığı bildirildi.

Başkan Yardımcısı Nazım Erdoğan, fikstür çekimi öncesi ev sahibi sıfatıyla yaptığı konuşmada, organizasyonun kendileri için büyük önem taşıdığını söyledi. Kulüp 2. Başkan Ayhan Atay’da tüm katılımcılara teşekkür etti.

“EREĞLİ KIVILCIM OLACAK”
Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Oturarak Voleybol’dan Sorumlu AS Başkan Soner Yasak ise en büyük arzularının Oturarak Voleybol Ligi kurmak olduğunu belirtti.  Yasak, “Ereğli bunun için bir kıvılcım olacak. 2015-2016 sezonundan itibaren Oturarak Voleybol Ligi kurulacak ve inanıyorum ki zamanla çığ gibi büyüyeceğiz” diye konuştu.

Müsabakalar öncesi yapılan teknik toplantı ve fikstür çekimine, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Oturarak Voleybol’dan Sorumlu AS Başkan Soner Yasak, Oturarak Voleybol Milli Takımlar Sorumlusu Yusuf Kenan Kök, Oturarak Voleybol Milli Takım Yardımcı Antrenörü İbrahim Aktay, Ereğli Belediye Spor Kulübü’nü temsilen Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Erdoğan, Kulüp 2. Başkanı Ayhan Atay, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdür Vekili Haydar Üzülmez, Ereğli Belediye Spor Oturarak Voleybol Takımı Antrenörü İbrahim Adem Çelik, Ereğli BelediyesiSosyal Yardım İşleri Müdürü Namık Şahin ile şampiyonaya katılan kulüplerin başkan ve temsilcileri katıldı.

EREĞLİ’NİN GRUBU BELLİ OLDU
Erdemir Kapalı Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşmalarda Karadeniz Ereğli Belediye Spor Oturarak Voleybol Takımı’nın yanı sıra Adana, Antalya, Konya, Diyarbakır, Muş, İskenderun ve Samsun takımları mücadele edecek.

Çekilen fikstür sonucunda 8 takım iki ayrı grupta mücadele edecek.

A GRUBU

Konya Engelliler Spor Kulübü,

İskenderun Engelliler Spor Kulübü,

Adana Umudun Işığı Engelliler Spor Kulübü

Samsun Ekpres Engelliler Spor Kulübü

B GRUBU

Ereğli Belediye Spor Oturarak Voleybol

Muş Bedensel Engelliler Spor Kulübü

Antalya Akdeniz Engelliler Spor Kulübü

Diyarbakır Ortopedik Engelliler Spor Kulübü

                               İLK MAÇ BAŞLADI                            

Öte yandan, Türkiye Şampiyonası’nın ilk karşılaşması Erdemir Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Saat 14.00’te Konya ile Samsun takımları arasında oynanan maçın ilk vuruşunu Samsun Ekspres Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin 20 numaralı oyuncusu Okan Saka yaptı. Karşılaşmayı 25-10, 25-6 ve 25-6’lık set sonuçlarıyla 3-0 Samsun ekibi kazandı.
Şampiyonanın ilk müsabakasını az sayıda izleyici takip etti.

Şampiyona Pazar günü yapılacak olan yarı final ve final maçı ile sona erecek.

Hakimiyet

Share this with your friends

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL