Genel Gündem Tüm Manşetler

SALDIRI ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde iş adamına silahlı saldırı anı güvenlik kameralarına yansıdı. Silahlı saldırganın önce keşif yaptığı ve uygun anı bulduğunda yanına yaklaşarak sol ayağına bir el ateş ettiği ve eliyle..

SALDIRI ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde iş adamına silahlı saldırı anı güvenlik kameralarına yansıdı. Silahlı saldırganın önce keşif yaptığı ve uygun anı bulduğunda yanına yaklaşarak sol ayağına bir el ateş ettiği ve eliyle işaret edip bir şeyler söyledikten sonra kaçtığı görülüyor.

Ereğli’ de Alış veriş merkezindeki bir kafeteryada meydana gelen silahlı saldırı anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Olayı gerçekleştiren Yılmaz B. kafeteryaya geldikten sonra önce keşif yapıyor. Kafeterya girişinde biraz duran Yılmaz B. (40) daha sonra içeriye girerek dolaştıktan sonra dışarıya çıkıyor. İkinci kez girdiğinde ise arkadaşları ile birlikte oturan iş adamı olduğu belirtilen Varol Bayrak’ın yanına gelerek montunun sağ cebindeki silahı çıkartıp, eğilerek sol bacağına bir el ateş ediyor. Eliyle yaptığı hareketinin ardından bir şeyler söyleyen Yılmaz B. koşarak olay yerinden kaçıyor. Olay sonrasında ise kafeteryada ki müşterilerin büyük bir panik içerisinde kaçtığı görülüyor.

ONU GÖRÜNCE SİNİRLENDİM

Olayı gerçekleştiren Yılmaz B. nin geçtiğimiz yıl uğradığı silahlı saldırı da hayatını kaybeden Talat Yavuz’un intikamını almak için böyle bir olayı yaptığını söylediği öğrenildi. Saldırı sonrasında kısa sürede emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından olayda kullandığı silahla birlikte yakalanan Yılmaz B. bir otelde geçtiğimiz Mart ayında Ereğli önceki dönem Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın oğlu Tuğberk Posbıyık tarafından çıkan tartışmada kurşunlanarak öldürülen arkadaşı Talat Yavuz’ın intikamını almak için yaptığını söylediği öğrenildi. 2016 Mart ayında Meydana gelen olayda, Tuğberk Posbıyık önce birlikte eğlendikleri Varol Bayrak ile tartışıp kavga etmiş, daha sonra ise kavgaya müdahale eden Talat Yavuz ise Tuğberk Posbıyık’ın silahından çıkan kurşunlara hedef olmuştu. Olay anı otelin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedilmişti.

Yılmaz B. Emniyette alınan ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL