Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

SADIK KAR SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ YAPTI..!

Seçim sonuçlarını değerlendiren Saadet Partisi İl Başkanı Sadık Kar, “Haklılığımız; aldığımız oyla ve paramızın çokluğuyla değil, sözümüzün doğruluğundadır. Sonuç, Türkiye ve Zonguldak en az bir 4 yıl kaybetti. Türkiye’yi sıkıntılı..

SADIK KAR SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ YAPTI..!

49946_sp

Seçim sonuçlarını değerlendiren Saadet Partisi İl Başkanı Sadık Kar, “Haklılığımız; aldığımız oyla ve paramızın çokluğuyla değil, sözümüzün doğruluğundadır. Sonuç, Türkiye ve Zonguldak en az bir 4 yıl kaybetti. Türkiye’yi sıkıntılı günler bekliyor. Umarız meclise giren partiler, yeni dönemde ülkenin bölünmesi konusunda zafiyet göstermezler” dedi.

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar ile Milli İttifak Zonguldak Milletvekili Adayları Yusuf Çetin ve Ahmet Çolak, parti binasında basın toplantısı düzenleyerek, 7 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirdiler. Seçim sonuçlarının başta Zonguldak olmak üzere ülkeye hayırlı olmasını dileyen İl Başkanı Kar, Türkiye’yi sıkıntılı günler beklediğini ifade etti.

1’inci Sıra Milletvekili Adayı Yusuf Çetin ise, temennilerinin gerçekleşmesini dileyerek, “Unutmasınlar, parlamento dışı ciddi bir siyaset var” dedi.

2’nci Sıra Adayı Ahmet Çolak da, seçimden çıkan tablonun pek hayırlı olmadığını ifade ederek, “Biz bu oyunu bozan olacağız” dedi.

Siyasette sinsi açılımların ve vahim sonuçların önünü almak için BBP ile güçlerini birleştirdiklerini belirten Saadet Partisi İl Başkanı Sadık Kar, şunları söyledi:

KAR: “HAKLILIĞIMIZ; ALDIĞIMIZ OYLA VE PARAMIZIN ÇOKLUĞUYLA DEĞİL, SÖZÜMÜZÜN DOĞRULUĞUNDADIR”

“Amacımız, oyların değil, ülkenin bölünmesi tehlikesini önlemek, yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünyanın kurulmasına zemin hazırlamaktı. Ne yazık ki, ulusal medyada yer alma konusunda engellendik. Sesimizi yeterince duyuramadık. Ve yine ne yazık ki, yerel medyada da genellikle 3’üncü, 4 üncü sayfalarda 1 veya 2 paragraflık yazılarla yer bulabildik. Maalesef medyada haber değerimizle değil, para değerimizle karşılandık. Unutulmamalıdır ki, haklılığımız; aldığımız oyla ve paramızın çokluğuyla değil, sözümüzün doğruluğundadır. Sonuç, Türkiye ve Zonguldak en az bir 4 yıl kaybetti. Bu gün HDP’nin barajı aşması konusunda önüne geleni suçlayan AKP’nin bunu kendi politikalarından dolayı olduğunu görmelidir. HDP’yi ‘çözüm süreci’ diyerek devletin muhatabı haline getiren, hapisteki terör örgütü liderini neredeyse ‘kanaat önderi’ konumuna getiren, AKP politikalarıdır. Ayrıca HDP’ye emanet verilen oylarla barajı aşmasına yardım eden adeta HDP ile el sıkışan CHP ve diğerlerinin de eline kan bulaşmıştır. Türkiye’yi sıkıntılı günler beklemektedir. Umarız meclise giren partiler, yeni dönemde ülkenin bölünmesi konusunda zafiyet göstermezler. Ve yine umarız tüm Müslüman ülkelerdeki ateş ülkemize de sıçramaz. Tekrar seçimlerin Zonguldak’ımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

ÇETİN: “MİLLETVEKİLİ ARKADAŞLARIMIZ KARŞIMIZA DEĞİŞMİŞ OLARAK GELMEZLER İNŞALLAH”

Zonguldak 1’inci Sıra Milletvekili Adayı Yusuf Çetin ise, seçimlerin hayırlı olmasını temenni ettiğini belirterek, “Ancak temenni ayrı şey, gerçek ayrı şey. İnşallah bu temennilerimiz gerçekleşir. Bir gerçek de şu: Zonguldak’ta seçilmiş 5 milletvekili var, onları tebrik ediyorum. Ancak 25’inci dönemde yapılacak parlamento çalışmalarını dikkatle izleyecek, parlamento dışı ciddi bir siyaset olduğunu bilmelerini istiyorum. Seçim sonrası süreç bittiğinde milletvekili arkadaşlarımız karşımıza değişmiş olarak gelmemelerini temenni ederim. Zonguldak lehine yapılacak çalışmaları takdir etmek istiyoruz” dedi.

ÇOLAK: “BİZ BU OYUNU BOZAN OLACAĞIZ”

Zonguldak 2’inci Sıra Milletvekili Adayı Çolak da, oy veren ve vermeyen herkese teşekkür ederek, “Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum, ama bu tablodan hayırlı bir sonuç çıkmayacağı belli. Biz elimizden geldiğince meclis dışında kaldığımızdan dolayı muhalefetimizi yapacağız. Asıl sorunların bundan sonra başlayacağına inanıyorum. Çünkü ülke gerecekten çok ciddi bir karamsarlığa doğru getiriliyor. Birileri bir oyun kuruyor ve birlilerinin de bu oyunun içinde oynamasını bekliyor. Biz bu oyunun oyuncusu olmayacağız, biz bu oyunu bozan olacağız. Çalışmalarımız yine seçimin dışında devam edecektir” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL