Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

POSBIYIK, KARŞILIĞI OLAN BİR SİYASETÇİDİR

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, mevcut listelerinin Zonguldak’ta kabul gördüğünü ve ikinci sıra adayı Yavuz Erkmen’in aday olmayacağıyla ilgili bir görüşmelerinin olmadığını söyledi. Ayan, “Bizim önceliğimiz, tekrar bu listeyle seçime..

POSBIYIK, KARŞILIĞI OLAN BİR SİYASETÇİDİR

51823_hamdi-ayan1

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, mevcut listelerinin Zonguldak’ta kabul gördüğünü ve ikinci sıra adayı Yavuz Erkmen’in aday olmayacağıyla ilgili bir görüşmelerinin olmadığını söyledi. Ayan, “Bizim önceliğimiz, tekrar bu listeyle seçime girmek. Benim çalışmalarım da bu yönde devam ediyor. Dolayısıyla Sayın Valimizden şu ana kadar bana gelmiş olumsuz bir şey yok” dedi. Mevcut listeyle gidilirse, oylarının daha da artacağına inandıklarını vurgulayan Ayan, “AKP’nin birinci parti olacağını düşünmüyorum. Biz AKP’nin 3 milletvekilinden 1’ini almıştık. Bu yapılacak olan seçimlerde ben AKP’nin milletvekili sayısının 1’e düşeceğini düşünüyorum. İkinci milletvekili de inşallah Milliyetçi Hareket Partisi’nin olacaktır” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, 7 Haziran genel seçimlerde 2’nci sırada bulunan Zonguldak eski Vali Yavuz Erkmen’in 1 Kasım’da aday olup-olmayacağı ile ilgili kendisine gelen olumsuz bir gelişme olmadığını, görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Başkan Ayan, Erkmen’in MHP’de sonuna kadar olacağı yönünde söyleminin bulunduğunu belirterek, “Yavuz Erkmen’in aday olmayacağıyla ilgili bana gelmiş bir şey yok. Sayın Valimiz, ‘Ben adaylığı düşünmüyorum’ gibi bir şey dememiştir. Benim açımdan bakıldığı zaman o liste, güzel bir listeydi. Bir mücadele listesiydi. Zonguldak’ın da kabul gördüğü bir listeydi. Tabii ki bizim önceliğimiz tekrar bu listeyle seçime girmek. Benim çalışmalarım da bu yönde devam ediyor. Dolayısıyla Sayın Valimizden şu ana kadar bana gelmiş olumsuz bir şey yok. Biz Valimizle telefon görüşmeleri yapıyoruz. Süreci konuşuyoruz. Ben şunu çok iyi biliyorum ki, Sayın Valimiz, Milliyetçi Hareket Partisi saflarına katıldığı gün, ‘Biz bu saatten sonra bu partiye geldik ve bu partideki mücadelemizi ömrümüzün sonuna kadar vereceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin başarılı olması için bana ne düşüyorsa ben bunu yapacağım’ demiştir. Bu söz bizim Valimizden çıkmıştır. Sayın Valimizin de samimi olarak bu beyanlarını bildiğimden dolayı ben Valimizle bir problem olacağını görmüyorum” dedi.

“OYLARI KAYBEDECEK OLAN ADALET VE KALKINMA PARTİSİ’DİR”

Yavuz Erkmen’in partilerinden aday olmaması halinde oylarının düşüp-düşmeyeceği sorusunu da yanıtlayan MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, “Bu seçmenin takdiridir, ama ben bu saatten sonra Milliyetçi Hareket Partisi’nin oylarının düşeceğini zannetmiyorum. Sayın Valimiz gerçekten sevilen bir kişiliktir ve Valimizin tekrar aday olması için teşkilatlarımızın ve özellikle vatandaşlarımızın talebi var. Sayın Valimizle biz bunları da paylaşıyoruz. Mevcut listeyle gittiğimizde oylarımızın daha rahat artacağını düşünüyoruz. Mevcut milletvekilimiz de kısa bir dönem içerisinde Zonguldak’ın bütün sorunlarını içeren gerek araştırma önergeleri, gerekse soru önergeleriyle milletvekili olduğunu ve nasıl yapılması gerektiğini göstermiştir. Vekilimizin bu alışmaları şuanda takdir görüyor. Zonguldak’ta oylarını ciddi manada kaybedecek olan Adalet ve Kalkınma Partisi’dir. Kim ne derse desin, bu bir iddia da değildir. Çünkü Türkiye’yi güzel yönetememişlerdir. Koalisyon sürecinde tam anlamıyla bir şov yapıyorlar. Vatandaşlarımız da artık bilinçlenmiş durumdadır. Ne olursa olsun, gerek Türkiye’de, gerekse Zonguldak’ta Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ben birinci parti olacağını düşünmüyorum. Biz AKP’nin 3 milletvekilinin 1’ini almıştık. Bu yapılacak olan seçimlerde ben Adalet ve Kalkınma Partisi’nin milletvekili sayısının 1’e düşeceğini düşünüyorum. İkinci milletvekili de inşallah Milliyetçi Hareket Partisi’nin olacaktır. Biz yapmış olduğumuz çalışmalarımızla bunları da hak ediyoruz. O nedenle bizde oy kaybı olmaz” diye konuştu.

“HALİL POSBIYIK, KARŞILIĞI OLAN BİR SİYASETÇİDİR”

Önceki dönem CHP’den milletvekili aday adayı olan Halil Posbıyık ile bir görüşmelerinin olmadığını vurgulayan Başkan Ayan, şunları söyledi:

“Halil Posbıyık ile bir görüşmemiz kesinlikle olmadı. Bu süreç İl Başkanı olarak tamamen benim elimden geçen ve Genel Merkeze arz edeceğim bir süreçtir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin sıralamasında kimin olacağıyla ilgili bir teklif götürülecekse, yetkili olarak bunu ben sağlayacağım. Benim de bu konuda Sayın Posbıyık ile bir görüşmem olmadı, ama kendisi değerli bir şahsiyet. Zonguldak’ta kabul görmüş, özellikle Ereğli’de ismi olan, sevilen, bir karşılığı olan siyasetçidir. Kendisi ne düşünüyorsa, başarılar diliyoruz. Kendisine herhangi bir teklifimiz olmadı. Teklif edilmiş olsa ve kabul etmiş olsaydı, yarın zaten bunlar duyulacak olan şeylerdi ve bende net olarak söylerdim. Kısaca Halil Beyle bir görüşmemiz hiç olmamıştır.”

Haber : İlknur Yılmaz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL