logo

POSBIYIK DÖNEMİNDEN SONRA BİR ÇİVİ ÇAKILMADI…

31 Mart Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ereğli belediye Başkan Adayı olan Halil Posbıyık’a adaylığının açıklandığı günden bu yana ziyaretçilerin akınına uğruyor. Posbıyık’ın ziyaret edenler arasında Kestaneci Mahallesi Muhtarı Ahmet Özer ve çok sayıda mahalle sakini de yer aldı

“Mahalle halkım Efsane Başkanımızı ziyaret edelim dediler, dolayısıyla bizlerde kalktık geldik. Allah yolunuzu açık etsin. Sizi seviyoruz. Kestaneci Mahallesi Halil Posbıyık’ın kalesidir” diyen Kestaneci Mahallesi Muhtarı Ahmet Özer ve mahalle sakinlerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, “Ereğli’de birtakım sıkıntılarımız var. Projeleri sırayla yapacağız, karma karışık bir halde olmaz. Ereğli’nin bir defa düzene girmesi lazım. Çok büyük sıkıntıları var, çok büyük derdi var Ereğli’nin. Ereğli elden gidiyor, bütçe yok, delinmiş vaziyette. Elimizde bir tek kala kala fabrika kalmış, oradan verilen maaşlarla bu Ereğli geçiniyor o noktaya gelmiş vaziyette. Daha iyi noktaya gitmek için hep birlikte el ele vermemiz, bir şeyler yapmamız gerekiyor, üretmemiz lazım. Fabrika bizim için çok önemli, sendika bizim için çok önemli. Ama önemli olan birliğimizin, beraberliğimizi ortaya koymamız lazım. Mahallelerde sıkıntılar var, asfalt dökülmüyor, herkes şikayetçi, büyük problemler var. Burada bütün mesele tek lider altında toplanmamız lazım” dedi.

PROJELERİMİZİ 20 ŞUBAT’TAN SONRA AÇIKLAYACAĞIZ…

Belli hedeflerle yola çıktıklarını hatırlatan Halil Posbıyık, 20 Şubat’tan sonra projelerini de açıklayacaklarını ifade ederek, “Ereğli’de istihdam alanları yaratmak, kişilere üretime katkısı olsun diye büyük bir projemizde var. 110 dönümlük bir yerde yapacağız Allah nasip ederse. Şimdi açıklamak istemiyorum daha erken. 20 Şubat’tan sonra açıklayacağım. Ereğli’de gerçekten işsizlik konusunda çok büyük problemler var. Bu problemleri yok etmemiz lazım, yoksa Ereğli kötü bir bir yere doğru gidiyor. Aynı zamanda Belediye iyice bölünmüş vaziyette, meclis bölünmüş vaziyette. Kim ne yapıyor, kim ne ediyor belli değil. Bu noktada Ereğli. Onun için hep birlikte hamle yapmamız gerekiyor mutlak surette. Mesela piknik alanı açtık Kestaneci’de insanlar ilk başta çok mutluydu, şimdi virane halde. Yazık günah yani. Yapılanı muhafaza etmekten daha ilaveler yapmamız gerekirken maalesef böyle bir ortamın içerisindeyiz. Kepez’deki de öyle, Belediyenin yapmış olduğu yerde öyle. Yazık günahtır. Şeklinde konuştu.

POSBIYIK DÖNEMİNDEN SONRA BİR ÇİVİ ÇAKILMADI…

Muhtar Özer ve mahalle sakinleri Kestaneci Piknik alanına Posbıyık döneminden sonra hiçbir çivi çakılmamasına tepki göstererek, “Buraya gelenler şunu söylüyorlardı; “burayı kim yapmış, 2 ay gibi kısa sürede, ne zaman yaptılar, müthiş tesis”. Fakat bugün masaların ayakları kırık, ızgaraları yok. Sizden sonra hiçbir şey yapılmamış ama tesis mükemmel her gelen buranın Avrupa kenti olduğunu oradan görüyorlar” dediler.

Posbıyık’ta, daha yeni yerlerin yapılması gerektiğini belirterek, “Ereğli’yi yeniden Avrupa kenti yapmamız lazım, festivalleri tekrar başlatmamız lazım. Ben festival yapıyorum diye AK Parti’li arkadaşlarım, dostlarım kızıyorlardı ama şimdi kendileri seçim propaganlarında ‘festival yapacağız’ diyorlar. Bu da güzel bir gelişme ve güzel bir olay.” Şeklinde konuştu.

LİDERE OY VERİN!..

Hedefinin Ereğli’yi yeniden ayağa kaldırmak olduğunu belirten CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Ereğli’yi eski günlerine kavuşturmak gerekiyor, yoksa ki ben Belediye Başkanlığı yaptım yani benim için yeni bir görev olmayacak. Ben Belediye Başkanlığının onurunu da yaşadım, sıkıntılarını da gördüm. Detaylara girersek Halk Otobüslerinin sorunu var, taksicilerin sorunu var. Neler var, neler? Biz burada adam seçeceğiz. Yaptığımız en büyük kötülük kendimize, bölgemize çocuklarımıza bir partizanlık saplantısı var bizde. Adama oy vermek, lidere oy vermek lazım. Allah hepimizi melek gibi dünyaya getiriyor. Herkes iyi insan ama iyi insan olmak yeterli değil. Herkes mesleğini yapacak. Politikacı politikacılığını, muhtar muhtarlığını, doktor doktorluğunu, hâkim hakimliğini yapacak. Ama politikacı lider olacak, yönetici olacak. İyi insan yeterli değil yani.”

“Sıkıntılı günleri aşmak daha da kolay olacak. Sizin artık yeterince tecrübeniz var. Bu defa iyi bir ekiple bu işi başarırsanız, inanıyoruz ki eskisinden daha başarılı olacaksınız. Buna dikkat etmek gerekir” diyen bir mahalle sakinine Posbıyık, “evet bu konuya daha iyi dikkat edeceğim. Çünkü bu hataları yaptık, bu hatalarımızdan ders aldık. 4 sene sonra bambaşka bir Halil Posbıyık göreceksiniz” dedi.

HASTANEYİ DEĞİL, TERMİNALİ BEN YAPTIM…

Posbıyık, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Parese gibi bir Halil Posbıyık, sessiz, sakin, saldırılara aldırış etmeyen, sadece hizmetten bahseden, 4 senedir eğitim aldım, kendi kendimi eğittiğimi zannediyorum. Hatalarımı, günahlarımı, sevaplarımı ortaya koyup bazen burada ben niye böyle yaptım diye odamda kafamı dövdüğüm zamanlarda oluyor. Allahın kullarıyız, hepimiz hatalar yapabiliyoruz. Hatalarımızı kabullendik, ondan vazgeçebilmek, özür dilemekte erdemliktir. Ben o özeleştiriyi yaptım. Belediye Başkanlığına tekrar geldiğimde nasıl olacağını göreceksiniz. Zaten Belediye Başkanlığına gelmemiz lazım Ereğli kötü vaziyette. Ereğli iyiye gitmiyor. Nasıl anlatacağımı bilemiyorum, gerçekten çok kötü vaziyette. Suyunuz gelir, çöpünüz alınır bu kadar yani. Esnaflar perişan vaziyette, çoğunun kepenkleri kapalı. Yaptığım ihaleyi iptal ettirdiler, müteahhitte 60-70 milyar zarara girdi. İhaleyi yaptık, iptal ettirdiler Halil Posbıyık projesi diye. Böyle bir düşmanlık olmaz, olmaması lazım. Her tarafa ‘sevgi barış dostluk’ yazdık ‘denizin mavisi, ormanın yeşili, güneşin sarısı’ diye benle ilgili her şeyi yıktılar. Parkı yaptılar, güzel, Allah razı olsun, ellerine sağlık ama orayı taşla kaplamakla olmaz ki? Ama maalesef paldır küldür gidiyorlar. Diyorlar ki hastaneyi oraya Halil Posbıyık yaptı, Halil Posbıyık’ın yerleri vardı. Meydanbaşından yukarıya gidin bakın, 100 metrekare varsa, kim gelirse ona vereceğim, hibe edeceğim, helal olsun diyeceğim. Benim orada bir yerim yok. Orada 700 tane konut yaptım, hiçbir belediyenin yapamadığını, memurlara verdim. Onun için büyük bir alanı istimlak ettik o günün fiyatlarıyla, dolayısıyla 700 konutu yaptık, memurlara ödeyemiyorlar paraları, zorluk çekiyorlar. Başımız belaya girecek, diğer taraflara yapmaktan vazgeçtik, Ereğli’ye hastane yapacağız dediler, bana Fazlı Erdoğan devamlı geliyor, hastanenin yeri Osmantepe’dir. Osmantepe’ye olacak diye baskılar yaptım, yolu yok dedim ama bunlar ısrarla buraya yapmak istediler. Fazlı Erdoğan’da Ereğli’ye hastane yapıyoruz burayı bedava vereceksin diye, bende dedim halkın vergileriyle burayı aldım, zırnık vermem dedim, emlak vergisi üzerinden veririm.

Ananemin yeri yok, babaannemin yeri yok, benim mal varlığım demir çelikten emekli olan bir formen kadar benim mal varlığım yok. Bende Demir çelikten emekliyim, benim işte Kestaneci Mahallesinde 4 odalı bir evim, İstanbul Sarıyer’de bir kooperatif evinde dairem var, kızım oturuyor orada da. Yalı Caddesi’nde de bir dükkân var hanımın üzerine kirada. Erdemir’den emekli olan bir mühendis kadar benim mal varlığım. Sizler benim hemşerimsiniz, mahallelimsiniz. Dün BMV bir arabam var onu İstanbul’a satmaya gönderdim, seçimlere katkıda bulunmak için, seçimde para lazım, para bulamıyorum. Bugün haber gelecek oradan seçim masrafları. Ama bizi zannediyorlar ki, muhalefet “Adası var Yunanistan’da, Amerika’da evi var” Alaska’da evi olan adam, şurada Çınar apartmanının yanında yeni yapılan apartmanın 3. Katında özenerek aldığım bir dairem vardı onu da sattım. Herkes bir dedikodu, başarılı adamı engelleyemiyorlar. Namussuzlukla, hırsızlıkla suçlayamıyorlar, bu şekilde yapıyorlar. Biz Ereğli’yi sevdiğimiz için buradayız, halimizden hiçte şikayetçi değiliz Allah’a şükür. Ama bu Ereğli’de çok yanlış işler yapılıyor. Terminali oraya ben yaptım, hastaneyi ben yapmadım diyorum. Çünkü ben Ereğli’yi düşünen adamım. Oradan Alaplı’ya geçen çevre yolu projesi vardı. Bunları hesaplayarak, düşünerek yaptım. Orada birtakım sıkıntılar varsa ileride Allah razı olsun diyecekler bana. Çünkü ben mühendisim, hesaplayarak yaptım. Bu işleri bilen bir adamım. Dolayısıyla terminal bana ait ben yaptım. Ereğli’de planlı programlı bir iş yapılmıyor. Pata küte işler yapılıyor yazık oluyor Ereğli’ye. Ereğli’yi el ele vererek ayağa kaldırmamız lazım. Kimin için? Benim için çalışmanızı istemiyorum, ben Belediye Başkanı olsam ne olacak, olmasam ne olacak? Ama Ereğli göçmüş, Belediye göçmüş, bitmiş, burada bir rehabilitasyon gerekiyor. Ancak tecrübeli bir belediye başkanı olması gerekiyor. İsme bağlı falan değil bu ama tecrübeli bir belediyeciyi orada rehabilitasyon yapabilir.”

Kestaneci Mahallesi Muhtarı Ahmet Özer ve beraberindeki Mahalle Sakinleri, Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli Belediye Başkan adayı Halil Posbıyık’a, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde destek vereceklerini ifade ederek ofisten ayrıldılar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty