Genel Gündem Tüm Manşetler

POLEMİKLE BAŞLADI..!

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisinin Kasım ayı olağan toplantısının ilk oturumu yapıldı. Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda Belediye Başkanı Hüseyin Uysal başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, gündemde yer alan maddeler görüşüldü. Gündeminin 3…

POLEMİKLE BAŞLADI..!

DSC_0042

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisinin Kasım ayı olağan toplantısının ilk oturumu yapıldı. Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda Belediye Başkanı Hüseyin Uysal başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, gündemde yer alan maddeler görüşüldü.

Gündeminin 3. maddesinde bulunan Kent Meydanı Projesi’ne meclis üyeleri ile başkan arasında polemikler oluştu. AK Partili Meclis Üyeleri polemiğin devam etmemesi için ısrar ederken Başkan Uysal, CHP’li meclis üyelerinin sorularına yanıt vermeye çalıştı. CHP’li Belediye Meclis Üyesi Özkan Özyağcı’nın, belediyenin geçtiğimiz haftalarda Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirdiği Ereğli’nin projelerinin tanıtıldığı toplantıya neden davet edilmediklerini ve projenin içeriğine ilişkin bilgilerinin olmadığı, bu konuda bilgi edinmek istediklerini ifade etti. Başkan Uysal, cevaben yaptığı konuşmada, “Her davet edilen yere gelindi mi bu zamana kadar” diyerek, Kent Meydanı hakkında da, günün şartlarına göre dizayn edilmiş altında iki kat otopark olan bir kent meydanı yapacaklarını söyleyerek, proje aşamasının bittiğini yakında ihaleye çıkılacağını belirtti.  

“PROJEDE NEDEN BELEDİYE BİNASI YOK?”

Uysal, CHP’li meclis üyelerinin Kent Meydanı Projesi içinde neden yeni belediye binası olmadığı sorusuna ise, “şuan ki şartlara göre böyle bir şeye ihtiyaç yok. Mevcut binadan memnunuz. Gerek görülürse ileride başka bir yerde böyle bir proje yapılabilir. Ancak ben kolay kolay hiçbir şeye hayır demem. Doktorum, mesleki olarak sağlıkla ilgili hiçbir konuda hayır deme şansın yoktur. Bunu belediye çalışmalarında da uyguluyorum. Ancak yeni bir belediye binasına asla evet demem ve benim görev sürem içerisinde buna asla izin vermem” şeklinde cevap verdi.

POLEMİKLİ TOPLANTI

Kent Meydanı Projesi hakkında Belediye İmar Müdürü Erol Kırklareli’nin açıklamalarda bulunduğu toplantıda, yaşanan polemiklerin ardından, Kent Meydanı Projesi’nin hızlandırılması için kurumlar arasındaki işlemler hakkında neler yapılacağını içeren gündem maddesi oylanarak incelenmek üzere oy birliği ile imar, plan ve bütçe ile hukuk komisyonuna havale edildi.  

İKİ GÜNDEM MADDESİ DAHA GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda ayrıca, gündemin birinci maddesinde yer alan “Belediye2016 yılı performans programının görüşülmesi” konusu ile ikinci maddesinde yer alan “Belediye 2016 yılı ve izleyen 2 yıl Gelir-Gider bütçeleri ile Finansmanın Ekonomik Sınıflandırması Bütçesinin görüşülmesi” konuları da görüşülerek daha detaylı incelenmek üzere oy birliği ile plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.  Başkan Uysal, diğer gündem maddelerinin 5 Kasım Perşembe günü görüşüleceğini söyleyerek meclisin birinci oturumunu kapattı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL