Genel Gündem Tüm Manşetler

PAŞADAN ALBAYA BÜYÜK SAYGI..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan, sergide fotoğrafları yayınlanan Kore Gazisi Emekli Albay Cevdet Evinç’in elini öperek saygısını gösterdi. Ereğli Belediyesi ile Kore Gazileri emekli..

PAŞADAN ALBAYA BÜYÜK SAYGI..!

DSC_0525

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan, sergide fotoğrafları yayınlanan Kore Gazisi Emekli Albay Cevdet Evinç’in elini öperek saygısını gösterdi.

Ereğli Belediyesi ile Kore Gazileri emekli Albay Cevdet Evinç ve emekli İstikham Çavuşu Turan İnan’ın ortaklaşa girişimleriyle ‘Kore Savaşı Unutulmamalı’ adlı fotoğraf sergisi açıldı.
Ereğli Belediyesi Başkanvekili Ayhan Atay, Atatürk Kültür Merkezi Osman Zeki Oral Salonu’nda, açılış öncesi kürsüde yaptığı konuşmada, amaçlarının, vatan uğruna ölümü göze alan gazileri onurlandırmak olduğunu söyledi.
Son aylarda artan terör olaylarına da dikkat çeken Atay, “bu vesileyle, son günlerde ülkemizin birlik ve beraberliğini bölmeye yönelik yaşanan terör olaylarında hayatlarını yitiren şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlık dolu bir ömür diliyorum” dedi.
Konuşmanın ardından Atay, Garnizon Komutanı Hasan Doğan, Zonguldak Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ramazan Çakal ve Kore Gazisi Turan İnan, serginin açılış kurdelesini birlikte kesti.

KISA FİLM, SOLUKSUZ İZLENDİ…
Sergide, sinevizyon perdede, Kore Gazileri emekli Albay Cevdet Evinç ve emekli İstikham Çavuşu Turan İnan’ın kendi anlatımları ile Kore Savaşı dönemini anlatan kısa gösterim sunuldu.

Sergiye katılan garnizon komutanlığında görevli subay, astsubay ve erler ile diğer katılımcılar, sunumu adeta soluksuz izledi.
Bu sırada, sergi salonuna girerek açılışa gecikmeli katılan emekli Albay Cevdet Evinç, alkışlarla karşılandı. Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan, elini öptüğü emekli albayı, sergi çalışmasından dolayı tebrik etti.
Sergide, savaş zamanını anlatan fotoğraf, belge, yazı ve gazete gipürleri gösterildi. Serginin, 19 Eylül 2015 Cumartesi gününe kadar halkın ziyaretine açık olduğu belirtildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL