Genel Gündem Tüm Manşetler

ÖZBAKIR, ULUPINAR VE ÇATUROĞLU BOŞ DURMUYOR..!

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret ettiler. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk..

ÖZBAKIR, ULUPINAR VE ÇATUROĞLU BOŞ DURMUYOR..!

54507_soylu12

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret ettiler.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun ve AK Parti İlçe Başkanı Serdar Kelebek ile birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’ya “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundular. 

Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun ile birlikte yaptıkları ortak basın açıklamasında, “Sayın Bakanımıza hayırlı olsun dileklerimizi ileterek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızı yakından ilgilendiren ilimizin sorunlarını Sayın Bakanımıza dosya halinde küçük bir brifing vererek sunduk. Brifingimizin ana hatları itibarıyla, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında ilimizde çeşitli kurumlarda çalışan işçilerin süreleri 31 Aralık 2015 itibarı ile dolmasından ötürü, çalışanlarımızın sosyoekonomik durumlarını da düşünerek işçilerimizin çalışma sürelerinin uzatılmasını talep ettik. TTK’nın işçi ihtiyacı olduğunu ve üç kişinin yaptığı işi bir kişinin yaptığını bununda üretimi düşürdüğü gibi iş kazalarına sebebiyet verdiğini dile getirdik. Madenlerde çalışan işçilerimizin çalışma koşullarını yerinde görmesi açısından ilimize madenlere inmesi için davette bulunduk. Rödevansçıların sıkıntılarını ve yapılması gereken konuları dile getirdik. Maliyet artışlarından doğan farkların karşılanmasını talep ettik. Partimizin önümüzdeki günlerde yapılacak olan İl Danışma Kurulu Toplantısı’na davette bulunduk ve olumlu cevap aldık. İlimizin en büyük sorunu olan teşvik konusunun Zonguldak için can alıcı bir nokta taşıdığından tekrar incelenerek bir çalışma yapılmasını talep ettik. Ülkemizde tek olan ve Zonguldak’ta bulunan Amele birliği ile ilgili bazı sorunların çözülmesi, İlimizin yollarının durumunu da ele alarak küçük çaplı brifingimizi sonlandırdık” dediler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL