logo

OYPA ÇALIŞANLARI NE OLACAK?

Dr. Eylem Ertuğrul, ‘Erdemir kadrolarını doldururken yıllardır sabırla bekleyen OY-PA’lı kardeşlerimizi göz ardı etmemelidir’.

CHP Kdz. Ereğli İlçe Örgütü Başkanı Dr Eylem Ertuğrul, Erdemir‘in işçi alımına yönelik bir açıklama yaparak, OY-PA‘lı işçileri sordu.

CHP’li Başkan Eylem Ertuğrul konuya ilişin olarak şu ifadelere yer verdi;

‘Erdemir ana kapıdan endüstri meslek lisesi mezunu 18-25 yaş arası kişilerin personel olarak işe alınmak üzere iş başvurusu alındığına yönelik haberler şehrimizde hızla yayıldı. Özellikle pandemi sürecinde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle daralan piyasalarda olumlu olarak karşılandı.

Genç Ereğlili kardeşlerimizin istihdam edilmesi bizim için çok sevindirici bir haberdir. Mutluluk duyarız. Keşke şehrimizdeki her genç hemen iş imkanına kavuşabilse.

Ancak bir gerçek daha var. Yıllardır her seçim döneminde verilen vaatlerle umutlanan, personele geçirileceği sözü verilen, ancak seçim süreci geçer geçmez unutulan OY-PA‘lı kardeşlerimiz var. gerekli kanallardan torpili!! bulamadığı için senelerdir kadroya geçebilmek için bekleyen emekçi kardeşlerimiz var.

Kadroya geçiş sürecinde bu kardeşlerimizin öncelikli olarak değerlendirilmesi gerekmez mi?
OYPA’lı kardeşlerimizin göz ardı edilmesini asla kabul etmiyoruz.

Erdemir kadrolarını doldururken yıllardır sabırla bekleyen OY-PA‘lı kardeşlerimizi göz ardı etmemelidir.’

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx