Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

ORTAK KARAR ALDILAR..!

AK Parti, CHP, MHP ve Saadet Partisi İl Başkanları, şehitlerimiz için birlik oldu. 1 Kasım genel seçimleri öncesinde yapılacak olan seçim çalışmaları ile ilgili radikal karar alan İl Başkanları, bazı..

ORTAK KARAR ALDILAR..!

52437_il-baskanlari

AK Parti, CHP, MHP ve Saadet Partisi İl Başkanları, şehitlerimiz için birlik oldu. 1 Kasım genel seçimleri öncesinde yapılacak olan seçim çalışmaları ile ilgili radikal karar alan İl Başkanları, bazı seçim çalışmalarının yapılmayacağını tutanak altına alarak imzaladı. Toplantıda; “müzikli propaganda yapılmayacak, promosyon dağıtılmayacak, seçim büroları tutulmayacak, konvoy yapılmayacak, billboard, pano tutulmayacak” kararları alındı.

Türkiye’de son dönemde yaşanan terör örgütü PKK’nın hain saldırıları sonrasında şehit olan askerlerimiz ve polislerimiz için Zonguldak’ta bulunan siyasi partilerin İl Başkanları birleşerek, anlamlı bir karar aldı. Liderler, Camlı Köşk’te düzenlenen toplantıda buluşarak, 1 Kasım genel seçimleri ile ilgili olarak bazı çalışmaları iptal etti. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ertuğrul Koltuk’un önderliğinde toplanan İl Başkanları seçim çalışmalarında; “müzikli propaganda yapılmayacak, promosyon dağıtılmayacak, seçim büroları tutulmayacak, konvoy yapılmayacak, billboard, pano tutulmayacak” kararlarını aldı. Toplantıya; Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Zeki Tosun, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hamdi Ayan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ertuğrul Koltuk ve Saadet Partisi (SP) İl Başkan Vekili Musa Yüce katıldı. Toplantıda alınan kararlar, tutanak altına alınarak İl Başkanları tarafından imzalandı. Tutanağın, Vali Ali Kaban ve İl Emniyet Müdürü Osman Ak’a sunulacağı ve bu görüşün onlarla da ilerleyen günlerde paylaşılacağı bildirildi.

KOLTUK: “ÜLKEMİZDE BÖYLE ACILI BİR ORTAM VARKEN, BİZİM MÜZİKLİ VE ÇALGILI BİR SEÇİM ÇALIŞMASI GEÇİRMEMİZ MÜMKÜN OLAMAZDI”

Ülkenin zor bir süreçten geçtiğini ve son dönemde büyük acılar yaşadığını ifade eden CHP İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, “Zonguldak İl Başkanları olarak, bir karar almak için bir araya geldik. 1 Kasım genel seçimleri için partilerimizin çalışmaları olacak. Bu bağlamda İl Başkanları olarak bir yol haritası belirledik. Bu Zonguldak için bir milattır. Bildiğiniz gibi her gün şehit haberleri geliyor. Ülkemizde böyle acılı bir ortam varken, bizim müzikli ve çalgılı bir seçim çalışması geçirmemiz mümkün olamazdı” şeklinde konuştu.

Toplantının olumlu geçtiğini ve radikal kararlara imza atıldığını ifade eden Koltuk, “Aldığımız ortak kararları tutanak altına aldık ve bu tutanağı da imza altına aldık. İnşallah önümüzdeki günlerde aynı görüşlerimizi Sayın Valimize ve Sayın İl Emniyet Müdürümüze aktaracağız. 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan milletvekili genel seçimlerinde halkımızın huzur içerisinde bir seçim dönemi geçirebilmesi için şu kararlar alınmıştır: Müzikli propaganda yapılmayacak, promosyon dağıtılmayacak, seçim büroları tutulmayacak, konvoy yapılmayacak, billboard, pano tutulmayacak. Siyasi partilerin il başkanlarına da duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyoruz. Diğer siyasi partilerimizin de buna uyacağını düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

AYAN: “ŞEHİTLERİMİZE SAYGI OLMASI ANLAMINDA SEÇİM ÇALIŞMALARIMIZA BİR HASSASİYET KOYMAK İSTEDİK”

Hassasiyetlerini ortaya koyarak il başkanlarının birliktelik içerisinde masaya oturduğunu ifade eden ve daha önceki basın açıklamalarında da seçim çalışmalarında müzik ve çalgı olmamasını yönünde söylemleri bulunan MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, “Bu Türkiye’ye bir örnek olsun. Bu birliktelik bir ön ayak olsun istiyoruz. 22 Temmuz tarihinden bu yana 131 şehit verdik. Dolayısıyla şehitlerimize saygı olması anlamında seçim çalışmalarımıza bir hassasiyet koymak istedik. Vatandaşın da bu yönde bir beklentisi var. Zonguldak halkının bu beklentisine nasıl cevap verebilir diyerekten bir raya geldik. Hepimiz hassasiyetlerimizi ortaya koyduk” diye konuştu.

“HASSASİYETLER ORTADADIR, ÜLKEMİZİN İÇERİSİNDE BULUNDUĞU DURUM BELLİDİR”

Toplantıda alınan kararların bütün siyasi partiler tarafından benimsenmesini isteyen Ayan, “İl Başkanlıklarına seçim çalışmaları ile ilgili dün gelen ve bugün akşam 5’e kadar cevaplanması gereken bir yazı var. Hazırda bulunan il başkanlarımızı toplayarak buraya geldik ve böyle bir karar aldık. Aniden gelişen bir şeydir. Hassasiyetler ortadadır, ülkemizin içerisinde bulunduğu durum bellidir. Ülkenin her tarafında şehitlerimiz var iken böyle bir kararın hoş görü ile kaynaklanacağı görüşündeyiz. Bu bakımdan da sonucu inşallah hayırlı olur. Toplantı esnasında il başkanlarımız ilçe başkanlarını arayarak kendilerine gerekli talimatı verdiler. Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz 8 tane seçim bürosu tutmuş ve hazırlık yapıyorduk. İlçe başkanlarımızı arayarak seçim bürolarını iptal ettik. İyi şeyler olacağını düşünüyoruz inşallah hayırlısı olur. Alınan kararların ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bunun örnek bir davranış olduğunu ve bunun diğer illerde de uygulanacağını umuyorum” açıklamasında bulundu.

TOSUN: “ÜLKEMİZİN İÇERİSİNDE OLAN DURUM BELLİDİR. BU ÜLKEMİZDEKİ BÜTÜN İL BAŞKANLARINA ÖRNEK OLSUN İSTİYORUZ”

Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini belirten ve birlik ve beraberliğe dikkat çeken AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun şöyle konuştu:

“İl Başkanlarımız ile birlikte toplantı düzenleyerek 1 Kasım seçimleri öncesinde çalışmalar hakkında radikal kararlar aldık. Biz seçimlerin huzur ve güven ortamında geçmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Seçimler şimdiden vatana ve millete hayırlı olsun. Bu seçimleri biz bütün partilerimiz ile birlikte, birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yapacağız. Ülkemizin içerisinde olan durum bellidir. Bu ülkemizdeki bütün il başkanlarına örnek olsun istiyoruz. Biz birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin zor bir süreçten geçtiği dönemde Zonguldak halkına sıkıntı vermeden bir seçim süreci geçirmeyi hedefliyoruz.”

YÜCE: “TARİHİ BİR TOPLANTI YAPTIK”

Toplantının olumlu geçtiğini ve bütün Türkiye’ye örnek olması gerektiğini ifade eden Saadet Partisi İl Başkanvekili Musa Yüce ise, “İl Başkanları olarak tarihi bir toplantı yaptık. Ben bütün İl Başkanlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Çok radikal kararlar aldık. Bu kararlar vasıtası ile Zonguldak halkı sıkıntı yaşamadan, rahatsız olmadan bir seçim süreci yaşayacak. Toplantının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL