Genel Gündem Tüm Manşetler

ÖRNEK İMAM

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kavaklık cami imamı çevre temizliği bilincini cami cemaatine aşılamak amacıyla atık pil kampanyasına destek vererek atık pilleri mahalle halkı ile toplayarak belediyeye teslim ediyor. Ereğli’ ye bağlı..

ÖRNEK İMAM

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kavaklık cami imamı çevre temizliği bilincini cami cemaatine aşılamak amacıyla atık pil kampanyasına destek vererek atık pilleri mahalle halkı ile toplayarak belediyeye teslim ediyor.

Ereğli’ ye bağlı Kavaklık mahallesi cami imamı Ahmet Yazıcı cami cemaatiyle birlikte çevreye atılan ve vatandaşların evlerinde ki atık pilleri toplayarak Belediye görevlilerine teslim ediyor. Cami cemaatine çevre bilincini aşılamak isteyen imam Yazıcı, camide hutbede de bu konuya değinerek, cami cemaatinden çevreye atılmış atık pillerin toplanarak kendisine getirilmesini ve Atık pil kutusunda toplanmasını sağlıyor.

Kampanyaya destek verdikleri günden bu yana 6 kutu atık pil toplayan imam Ahmet Yazıcı ve cemaati, toplanan pilleri belediye yetkililerine teslim etti. Yapılan bu çalışmadan dolayı kendisine teşekkür belgesinin verildiğini ve bu belgeyi Kavaklık halkı adına aldığını kaydeden İmam Ahmet Yazıcı, Atık pillerin kanserojen birçok maddeyi barındırması ve bunların çevreye atılması durumunda sulara karıştığını ve bunu da vatandaşlara anlatarak çevre bilincini aşılamaya çalıştıklarını kaydetti. Yazıcı açıklamasında “Belediyemizin başlatmış olduğu atık pil toplama kampanyasını biz buradan zaman zaman sizlere anlatıyoruz. Sizlerde çok ilgi gösterdiniz. 6 kutu şu ana kadar belediyeye teslim edildi. Çok teşekkür ettiler, birkaç tanede sizin adınıza teşekkür belgesi aldık. Atık pilin ne olduğunu buradan belirteyim; kullanım ömrü dolmuş, kullanılmayan her türlü pil atık pil kapsamına girer. Atık pilin içerisinde bulunan civa ve kadmiyum gibi maddeler toprağa ve suya karışarak besin zinciri ile insanlara ulaşmaktadır. Bu ise insan ve çevre sağlığı için tehlike oluşturmakta, tedavisi mümkün olmayan hastalıklara neden olmaktadır. Bu nedenle kullanılmış pillerin diğer atıklardan ayrı toplanması, taşınması ve bertaraf edilmesi sağlanmalıdır. Evde bir tane pil var, çocuk eline alıyor, ağzına sürüyor. Sizden istirhamımız camimizde kutu var, ona gelip atmanız. Bizlerde o kutuları gerekli yerlere ulaştırıp geri dönüşümü sağlıyoruz” dedi.

Cami İmamı Ahmet Yazıcı atık pillerin zararlarını anlatarak kampanya çerçevesinde toplamaya devam edeceklerini söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL