Genel Gündem Tüm Manşetler

ODAYI BASTILAR

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bazı hatları iptal edilen yaklaşık 50 kadar taksici Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası’nı bastı. Oda Başkanı Cevdet Civelek’in makam odasına giren taksicileri buradan polis çıkarttı. Taksiciler yeni..

ODAYI BASTILAR

TAKSICILERISYAN_jpg31_01_2015_01_27_01881446

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bazı hatları iptal edilen yaklaşık 50 kadar taksici Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası’nı bastı. Oda Başkanı Cevdet Civelek’in makam odasına giren taksicileri buradan polis çıkarttı.

Taksiciler yeni adliye binası ile özel hastane yanına kurulan yeni noktalarda kendilerine durak kurdurulmadığını, sebebinin ise kendilerine açıklanmadığını dile getirdi. Taksiciler kendilerine haksızlık yaptığını iddia ettikleri oda başkanı Civelek’i istifaya çağırdı.

Tartışmalarından ardından Oda Başkanı Civelek tüm taksi duraklarının başkanlarını çağırarak toplantı düzenledi. Toplantı devam ettiği sırada oda binasına çok sayıda polis ekibi gelerek güvenliği sağladı.

Toplantının ardından gazetecilere açıklama yapan Kdz. Ereğli Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, Sümer taksiden özel hastane binası yanında ki yeni durak için 3, yeni adliye binasına yapılacak olan durağa Çınar Taksi ve Sahil taksiden toplam 5 aracın yer alması için karar verildiğini, bazı taksicilerin ise Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal’a giderek duruma itiraz ettiklerini ve Başkan Uysal’ın da alınan kararları iptal ettiğini söyledi. Yaşanan sıkıntının kendisi ile bir ilgisinin bulunmadığını belirten Civelek, taksicilere haksızlık yapmadığını ifade etti.

Sümer taksi esnaflarından Çetin Köse daha önce alınan kararların belediye tarafından onaylandığını, belediye başkan yardımcısının da bulunduğu bir ortamda oylama yapıldığını belirterek alınan kararları Cevdet Civelek’in iptal ettirdiğini ileri sürdü. Köse gazetecilere yaptığı açıklamada “Başkan Ereğli’ de 7 taksi durağı olmasına rağmen 6 taksi durağı saydı. Bugün Cumhurbaşkanı bile kendisine oy kullanabiliyor. Sümer taksinin oy kullanma yetkisi yok. Bizim oylamamızda 4’e 3 kabul edildi. Bizim oylamamızı kabul etmeyip 3’e 3 ortada kaldı, diyerek verdiği dilekçe ile hakkımızı iptal ettirdi” dedi.

Sahil taksi esnaflarından Tarık Ersoy’da yeni hastane ve adliye binasına durak kurulması için başvuru yaptıklarını, ilk olarak kendilerine ve Çınar Taksi Durağı’na 5 aracın verilmesi kararının alındığını, ardından bu kararın 2’ye 2 olarak değiştiğini ve durak kurulamadığını belirterek, kendilerine bu konuda hiçbir açıklama yapılmadığını söyledi.

Yaşanan gerginlik taksicilerin oda binasından ayrılması ile olaysız şekilde sona serdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL