Genel Tüm Manşetler

OBEZİTEYE KARŞI YÜRÜYÜŞ

Toplumun %35’in de bulunan bir hastalık olan ‘Obezite’ ile mücadele Zonguldak Halk Sağlığı Müdürlüğü, Ereğli Toplum Sağlığı Merkezi ve Kdz. Ereğli Belediyesi işbirliği ile Ereğli’de start aldı. Zonguldak Halk Sağlığı..

OBEZİTEYE KARŞI YÜRÜYÜŞ

162_8336_dsc-0257

Toplumun %35’in de bulunan bir hastalık olan ‘Obezite’ ile mücadele Zonguldak Halk Sağlığı Müdürlüğü, Ereğli Toplum Sağlığı Merkezi ve Kdz. Ereğli Belediyesi işbirliği ile Ereğli’de start aldı.

Zonguldak Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kdz. Ereğli Toplum Sağlığı Merkezi ve Kdz. Ereğli Belediyesi işbirliği ile Kdz. Ereğli Beyçayır’ı Stadyumunda ‘Obezite İle Mücadele’ yürüyüşü düzenlendi..  
  
Toplum Sağlığı Sorumlu Tabibi Dr. Sevinç Soydinç Kurtoğlu liderliğinden düzenlenen yürüyüşe Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal, Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcıları Esra Alpago ve İsmail Başel, Kdz. Ereğli Belediyesi daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı..

  
Konuyla ilgili bilgi veren Dr. Kurtoğlu; “Türkiye Sağlık Bakanlığı 2010-14 yılını ‘obezite ile mücadele yılı’ ilan etmiştir. Bu tema içerisinde faaliyetlerimiz gerçekleşmektedir. Bu ay içinde halk sağlığı bütünlüğü için çeşitli aktiviteler yapıyoruz. Bugün belediyeler temalı sağlıklı yürüyüş aktivitesi içerisinde, Beyçayır’ı stadyumunda bir yürüyüş düzenledik. Zonguldak Halk Sağlığı Müdürlüğü, Ereğli Toplum Sağlığı Merkezi ve Kdz. Ereğli Belediyesi işbirliği ile birlikte yürüttüğü bir yürüyüştür. Halkımızı yürümeye davet ediyoruz. Çünkü ‘Obezite ile Mücadelenin baş aktörü yürümektir”, dedi..
  
Her gün 10.000 adım at, yaşamına sağlık kat“, sloganıyla başlayan yürüyüşte,  Beyçayır Stadyumunun etrafında yaklaşık 10 tur atıldı..
 
Konuyla ilgili görüşünü aldığımız Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal; “Bilindiği gibi Sağlık Bakanlığı tarafından diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de  “Obezite (Şişmanlık) ile Mücadele ve Kontrol Programı (2010-2014)” bilimsel ve politik kararlılığın oluşturulması, sektörler arası faaliyetlerin güçlendirilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Eylem planında sağlıklı ve kaliteli bir yaşamla birlikte obezitenin önlenmesinin koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında büyük bir önem taşımaktadır. Toplumumuzun %35’i obezdir. Birçok hastalığın sebebi obezitedir. Bugün burada Obezite ile mücadelemizi başlatmış bulunuyoruz. Amacımız sağlıklı bir Ereğli’dir” dedi..
   
Yürüyüşte, “Erütelim yağları, çıkıverelim bayırları”, “İnternette değil, açık havada dolaş”, “Hergün 10.000 adım at, yaşamına sağlık kat”, “Şişmanlık, pişmanlıktır” ve “Kiloları atalım, merdivenleri aşalım”, pankartları dikkatlerden kaçmadı..
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL