logo

O TEST ARTIK ECHOMAR’DA…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Özel Echomar hastanesinde Koronavirüs salgınında yapılan İGG,İGM antikor testinin yapımına başlandığı bildirildi.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Özel Echomar Hastanesi Başhekimi Doktor Nevzat Çimenoğlu, Koronavirüs Pandemi salgınında hızlı sonuç veren İGG-İGM Antikor testinin hastanelerinde yapımına başlandığını ifade etti.

Hastaneye gelen vatandaşların Enfeksiyon, Göğüs doktorları ya da Acil polikliniğine gelerek testi yaptırabileceklerini ifade eden Özel Echomar Hastanesi Başhekimi Doktor Nevzat Çimenoğlu, test sonucunun 1 saatte belli olduğunu ifade etti.

Çimenoğlu açıklamasında “Arka tarafımızda görmüş olduğunuz laboratuvarımızda kullandığımız bu cihaz Koronavirüs ile ilgili kandan hızlı testi yaptığımız cihazımız. Bilindiği üzere bu Koronavirüs Pandemisi çok hızlı şekilde yayılmakta. Laboratuvar açısından iki şekilde teşhisini koyabilmekteyiz. Birincisi boğazdan ve burundan alınan örneklerle yapılıyor.  Alınan örnekler laboratuvara gönderiliyor. PCR testi dediğimiz test. Bir diğeri ise kandan baktığımız hızlı test var. Bu testle de Antikorlara bakıyoruz. PCR dediğimiz testin sonuçları en kısa 2 en uzun 5 olmakla beraber ortalama 3-4 günde çıkıyor. Ama bizim burada yaptığımız test 1 saatte sonuç veriyor. Sonuç negatif ya da pozitif olarak çıkıyor. Eğer sonuçlar pozitif çıkar ise hemen hastaya müdahale yapılıyor. Bizim hastanemizde enfeksiyon hastalıkları ya da göğüs hastalıkları ya da acil polikliniğine müracaat edildiği zaman o hastamızla ilgili Kovid hastalığı ile ilgili testi 1 saat içinde karşılaşıp karşılaşmadığınız anlaşılıyor”

YURT DIŞI RAPORLARINI DA ALABİLECEKLER…

Özel Echomar Hastanesi Başhekimi Doktor Nevzat Çimenoğlu aynı zamanda yurt dışına çıkan vatandaşların Avrupa Birliği tarafından istenen test ve raporu da Echomar hastanesinden alınabileceğini ifade ettiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Ayrıca ikinci olarak Avrupa Birliği’nin aldığı kararla Almanya, İngiltere gibi Avrupa Birliği ülkeleri, tatile gelen özellikle Türk Vatandaşlarından, hem de kendi vatandaşlarından Kovid olmadığına dair test ve rapor istiyor. Bu testinde en fazla iki günlük olmasını istiyor. Dolayısıyla Yurt dışına çıkacak olan vatandaşlarımıza ya da talepte bulunanlara hemen testi yapıp kendilerine İngilizce ve Almanca’ da olarak raporlarını test sonucu ile birlikte hazırlayıp kendilerine teslim ediyoruz. Yurt dışına çok rahat çıkabiliyorlar” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri Betboo yeni giriş