Genel Gündem Tüm Manşetler

NET MESAJLAR VERDİ..!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çaycuma İlçe Başkanlığı’nın Aralık ayı istişare toplantısı Paradise Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar, Bakacakkadı Belediye Başkanı Sezgin..

NET MESAJLAR VERDİ..!

54341_caturoglu

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çaycuma İlçe Başkanlığı’nın Aralık ayı istişare toplantısı Paradise Otel’de gerçekleştirildi.

Toplantıya, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar, Bakacakkadı Belediye Başkanı Sezgin Özdemir, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun,  Fiyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan, İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu, İl ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, il genel meclis üyeleri, köy ve mahalle başkanları katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu hedefleri hakkında bilgi vererek şunları söyledi; “ Seçimlerden önceki istişare toplantılarımızı çok verimli geçti. Bundan sonra her ay bu toplantıları yapmayı gerçekleştireceğiz. 1 Kasım seçimlerinde teşkilatımız elinden gelen gayreti gösterdi. Bunlar şahıs için yapılmadı. Ülkemiz, milletimiz ve geleceğimiz için yaptık. Güçlü bir iktidar olmadan, Cumhurbaşkanının arkasında duran bir Başbakan olmadan hiçbir şey olmuyor. Halkımızda bunu gördü ve tekrar ‘AK Parti’ dedi. 2019 seçimlerinde yine dinamik ve diri olacağız. Hiç bir zaman rehavete kapılmayacağız.

İlçemizin önemli projelerinden biri de Filyos’tur. Bu süreçte inşallah liman projesini hayata geçireceğiz. Bitirilmemiş Devlet Hastanesi inşaatı var. Bunun içinde girişimlerde bulunduk. Havaalanımızın yurt içi seferlere açılması için çalışmalarda bulunuyoruz. Kampusumuzu büyütmek ve öğrenci sayısını artırmakta hedeflerimiz arasında. Köylerimizde altyapı ve diğer ihtiyaçları ile genel meclis üyeleri ile beraber çözeceğiz. OSB,  tarım ve hayvancılık konularında çalışmalarımız devam edecek. Bundan sonraki hedefimiz kaybettiğimiz belediye Başkanlıklarını alıp il genel meclis üyesi sayısını artırmaktır”.

Milletvekilleri adına konuşan Faruk Çaturoğlu geçen hafta babasını kaybetmemesi nedeniyle başsağlığı dileyen herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı. Çoturoğlu; “Sevdiklerimizin kıymetini kaybettikten sonra anlayan insanlarız. Oların değerini sağken anlayalım, anne ve babamızı sağ iken öpüp koklayalım.

SEÇİLMİŞLERE DESTEK VERELİM

1 Kasım’da güzel sonuçlar elde ettik. Çaycuma’daki sonuçlara çok şaşırdık ve sevindik. Çaycuma’ya da bu yakışırdı. Çok teşekkür ediyorum. 7 Hazirandan sonra terörün başlaması ve ekonominin kötüye gitmesi ile vatandaş oyunu 1 Kasım’da AK Parti’den yana kullandı. Zonguldak tarihinde AK Parti ilk defa büyük bir oy oranı aldı. Türkiye ortalamasının üstüne çıktı. Genel Merkezimizin Zonguldak’a bakışını değiştirdik. Önümüzdeki 4 yılı çok iyi değerlendirmeliyiz.  Hükümet kuruldu, görev dağılımları yapıldı. Türkiye kaliteli bir AK Parti iktidarı var. 13- 14 yıldır bu ülkede iktidar sorunu hiç olmadı. Ama kaliteli muhalefet sorunu her zaman var olmuştur. Son zamanlarda bunu daha çok hissediyoruz. Mecliste anaokulu çocuklarının yapmadığı hareketi yapıyorlar. Güven oylamalarında muhalefet oylamayı geciktirmek için bir saniye bile kaçırmıyor. Vatandaşımız bu muhalefetin bu ülkeye hiç bir şey veremeyeceğini son seçimlerde hem anlamış hem de tespit etmiş oldu. Binde bir oy artışına sevinen bir muhalefet var. Ama kaliteli bir iktidar için kaliteli bir muhalefet her zaman lazım. Biz her engellere karşı Zonguldak’ımıza, Çaycuma’mıza ve Türkiye’mize hizmet etmek için her zaman var olacağız. Çaycuma’da ele ele alacağımız beş temel öğe var. Bunlardan biri Filyos Projesi’dir. Uzun zamandan beri üzerinde çalışılan AK Parti hükümetinde ete kemiğe büründürmeye başlayan proje bizim olmazsa olmasıdır. Çalışmalarımız devam ediyor. Hukuk süreci devam etiği için konuya fazla giremiyoruz. Biz bunun yapılması için tüm teşkilatımız ile birlikte elimizden geleni yapıyoruz. Bu sadece Çaycuma’nın değil batı Karadeniz’in en büyük projesidir. Bu uzamalar iktidar ile ilgili değil, hukukun azizliğine uğradık. İkincisi ise havaalanı projesi, havaalanı şirketini güçlendirmek için daha güçlü bir şirket bulmamız lazım. Bu pisti uzatacak olan havaalanını alacak olan şirkettir. Bunların sağlanması lazım ki hava alanı işler hale gelsin. Üçüncüsü üniversite konusudur. İlçelerde en çok önem verdiğimiz bir konudur. Burada da üniversitenin daha üst seviyelere çıkması için standartla oluşturmak, yeni kampus ve yeni bölümler gelmesi için elimizden geleni yapacağız. Dördüncüsü ise tarımdır. Çaycuma Zonguldak’ımız alternatif tarıma en uygun bölgesidir. Burada değişik projelerin uygulanması lazım. Seçimde vaat olarak verdiklerimiz daha da genişletilerek hükumette program haline getiriliyor. Kanun gerektirenler  için mecliste kanun çıkaracağız. Gerektirmeyenlerde ise Bakanlar Kurulu kararı ile oylama yapacağız. AK Parti hükümeti semim vaatlerini hükümet programı haline getirmiş ve uygulamıştır. Başarısın altında yatan gerçek budur. Bayındırlık ve İskan faaliyetleri kapsamında köylerimiz ve şehirlerimizin yolları ve alt yapı çalışmaları devam ediyor.

Batı Karadeniz Geliştirtme Projesi adı altında bir projemiz var. Bununla ilgili çalışmalar yapılıyor, planlar yapıldı, ihaleye verildi. Karayolları ve demiryollarının takipçisiyiz. Hiç kimse bizleri yalnız bırakmasın. Seçtiklerimizi destekleyelim ve teşvik edelim”diye konuştu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL