Genel Gündem Spor Tüm Manşetler

Mutfaktan gelen adam…

Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Ligde yer alan Ereğli Temsilcisi Akınspor şampiyonluk mücadelesinde önemli rakibi Kilimli Belediyespor’u kendi evinde ağırladı. 

Mutfaktan gelen adam…

Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Ligde yer alan Ereğli Temsilcisi Akınspor şampiyonluk mücadelesinde önemli rakibi Kilimli Belediyespor’u kendi evinde ağırladı.

Baştan sona üstün bir oyun sergileyen Akınspor, aradığı golü 54.dakikada Ensar Danışmaz’ın ayağından buldu. Zorlu karşılaşmayı 1-0 kazanan Akınspor’da Onursal Başkan Akın Katı galibiyet primlerini ikiye katladı.

Başkan Akın Katı ve ekibinin halk tarafından çok sevilmesi ile adeta ilçenin en çok ilgi gören amatör takımı haline gelen Akınspor’u bu zorlu maçta Ereğli halkı yalnız bırakmadı. Ereğli Belediye Başkanı ve Ereğli Belediyespor Başkanı Halil Posbıyık‘ın yanı sıra ilçe protokolünün de takip ettiği karşılaşmanın bitiş düdüğü ile Şehit Vefa Karakurdu Stadı adeta düğün alanına döndü.

Kimse inanmadı, güvenmedi. O ise sonuna kadar güvendi…

Amatör futbola verdiği emek ve halk tabiri ile “mutfaktan gelen adam” olarak bilinen Akınspor Onursal Başkan Akın Katı, sezon başında görev verilirse Ereğli Belediyespor ile ilgili bir yapılanma içerisine girerek takımı profesyonel lige çıkartmayı hedeflemişti. Ancak şartlar kulübün devri noktasında gelişmedi ve Akın Katı Onursal Başkanı olduğu Akınspor’a yatırım kararı aldı. Bu karar ile kolları sıvayan Katı “Ereğli gençlerine, çocuklarına güvenin. Ben güveniyorum” dedi. Bölgenin yetenekli gençlerini yine bölgenin tecrübeli isimleri ile harmanlayan Akın Katı’ya bir çok kişi “yanlış yapıyorsun. Bu çocuklarla olmaz” demelerine rağmen o ise inatla bu çocuklara güvendi. Akınspor forması giyerek sahada Akın Başkanları için savaşan o isimler, Kilimli Belediyespor karşında Akın başkanlarının başını öne eğmedi ve adeta “biz bunu Akın başkanımız ile başaracağız. Bu destanı yazacağız” dedi.  İşte böyle başlayan liderlik serüveni sezon sonunda şampiyonluk ile taçlanması adına Akınspor bugün çok önemli bir virajı daha geçmiş oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL