logo

MİLLİ MÜCADELE MADALYALARI VERİLDİ…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde ilçe protokolü tarafından düzenlenen iftar yemeğinin ardından gazilere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı takdim edildi.

Ereğli Bölge ve Garnizon komutanlığında düzenlenen iftar programına Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Huzeyfe Yücedağ, ilçe protokolü, gazi ve gazi yakınları katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından oruçlar açıldı. İftar sonrasında konuşan Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu Kıbrıs Barış Harekatı’nın Türk ordusu ve milletinin en sıcak en taze harekâtlarından bir tanesi olduğunu söylediği konuşmasında “Sadece bugün burada bulunan arkadaşlarımız değil biz bu vatan topraklarında var olduğumuz sürece bu mücadele devam edecek. Bu topraklarda yaşamanın bu coğrafyada bulunmanın bir maliyeti var. Bu maliyette her zaman bizi ayakta tutacak, uyanık olacak bir devlet ve askeri birlik kurmaktan geçiyor. Sadece askeri birlik olarak değil diğer birimler olarak kaymakamlık, belediye, adliye diğer birimlerimiz olarak da her zaman çalışacağız, güçlü olacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. Bizi bölmek, parçalamak aramıza nifak sokmaya çalışanlara karşı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dimdik ayakta duracağız. Bugün gazilerimize bugün görev düşse tekrar işlerinin başına gideceklerine, tekrar paraşütten atlayacaklarına, 74’deki olduğu gibi bugünde olacağına inanıyorum” dedi.

Programda söz alan Ereğli Muharip Gaziler Derneği başkanı Temek Şahin ise konuşmasında “Kıbrıs Barış Harekatı’na 37 bin 500 silah arkadaşı ile birlikte katıldık. Bizlere verilen her türlü görevi başarı ile yerine getirdik. Muzaffer birer gazi olarak vatanımıza geri döndük. Kıbrıs gazileri üstün cesaret ve kahramanlık örnekleri göstererek emsalsiz bir zafer kazanmışlardır. Bu kahramanlar Kıbrıs Türk’ünü esaretten kurtarmış ve Kıbrıs’a barış getirmiştir. Tüm savaş tarihinde altın bir sayfadır”

Yapılan konuşmaların ardından İlçe protokolü tarafından 115 gazi ve gazi yakınına madalyaları takdim edildi. Program hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx